Ar apelsinų sultys suteikia jums folio rūgštį?

Folio rūgštis yra sintetinė folio rūgšties forma, B komplekso vitaminas, dar vadinamas B-9. Sąvokos “folio rūgštis” ir “folio rūgštis” vartojami vienodai, nes juose nurodomos tos pačios maistingosios medžiagos. Apelsinų sultys yra natūralus folatų šaltinis, 1 puodelis aprūpina 74,4 mikrogramus vitamino.

Folio rūgšties funkcija

Folio rūgštis palengvina baltymų, raudonųjų kraujo kūnelių ir DNR, jūsų genetinio identiteto nešiklį. Maistinė medžiaga taip pat yra svarbi augalų audiniams ir ląstelėms tinkamai veikti. Folio rūgštis papildomoje formoje koreguoja maistinės medžiagos trūkumą. Tai taip pat apsaugo nuo gimimo defektų. Jūsų gydytojas nustato folio rūgšties papildą, kai mano, kad tai gali būti naudinga jūsų sveikatai ar vaisiaus sveikatai. Paimkite dietinį priedą pagal savo gydytojo priežiūrą.

Folio rūgštis apelsinų sultyse

Folio rūgšties kiekis 1 puodeliu apelsinų sulčių trūksta tinkamo dienos suvartojamo suvartojamo vitamino kiekio. Maisto ir mitybos taryba Medicinos instituto rekomenduoja 400 mikrogramų maistinės medžiagos kiekvieną dieną nuo 14 metų amžiaus suaugus. Jaunesnių žmonių vartojimas svyruoja nuo 65 mikrogramų iki 300 mikrogramų.

Papildas apelsinų sultys

Apelsinų sultys yra maistingos, tačiau tai nėra visiškas maistinių medžiagų šaltinis. Įtraukite kitus folijos rūgšties šaltinius į savo kasdienį meniu, o papildomiems vitaminams ir mineralams apelsinai jums neduoda. Folio rūgštis turinčiuose maisto produktuose yra ankštiniai, sveiki grūdų produktai, tamsiai žalumynai, kepenys, naminiai paukščiai, kiauliena ir vėžiagyviai.

Apelsinų sultys, folio rūgštis ir baltymai

Folio rūgštis, kartu su vitaminais B-12 ir C, leidžia jūsų organizmui suvirškinti baltymus ir sukurti naujus. Apelsinų sultys suteikia vitaminą C. B-12 nėra apelsinų, bet jūsų kūnas saugo jo atsargas kepenyse. Taigi, jūsų vidaus gamybos sistema turėtų užtikrinti, kad jūs gerai aprūpintų baltymėmis, kai reguliariai tiekiate apelsinų sultis.