Ar gababentinas sukelia padidėjusį kepenų fermentų kiekį?

Gabapentinas yra prieštraukulinis preparatas, kuris kartais vartojamas epilepsijai gydyti. Jis taip pat gali būti naudojamas siekiant sumažinti poterpinės neuralgijos požymius, komingą, susijusį su jūsų nervų skaidulomis ir oda, ir sukelia skausmą. Jis buvo skiriamas periferinei neuropatijai, skaudamai sergantiems diabetu. Nors jūsų kepenys nepakankamai metabolizuoja šį vaistą, buvo keletas atvejų, susijusių su kepenų funkcijos nepakankamumu.

Sergamumas

Gabapentinas veikia nervus ir chemines medžiagas jūsų organizme, kurie yra susiję su tam tikro tipo skausmais ir priepuoliais. Narkotikų gamintojas Pfizer klasifikuoja nenormalius kepenų funkcijos tyrimus kaip nepageidaujamą šalutinį poveikį gabapentinui. Duomenų apie jų paplitimą nepakanka arba nustatyti, ar gabapentinas yra vienintelė padidėjusių kepenų funkcijos tyrimų priežastis, pastebi Pfizer. Gabapentinas metabolizuojamas kepenyse. Vietoj to jis kraujui kraujyje kraujo krešėjimo metu išsiskiria nekeičiant inkstų.

Įvykio Pranešimas

Viena iš gabapentino sukelto kepenų toksiškumo atvejų pateikta 2002 m. Rugsėjo mėn. “BMJ” leidime. Šis vaistas buvo skirtas 50 metų vyrui, sergantiems diabetine periferine neuropatija. Remiantis bylos ataskaita, žmogus sukėlė kepenų ligas po dviejų savaičių vartojimo. Simptomai buvo tamsi šlapimo pūslelinė, gelta, švelnus skilimas, nuovargis ir viršutinės pilvo dalies švelnumas. Po to, kai vyras baigia vartoti gabapentiną, jo kepenų funkcijos tyrimas ir simptomai palaipsniui gerėja. Atvejo ataskaitoje pažymima, kad tuo metu, kai buvo pateikta ataskaita, egzistavo keturios nepaskelbtos gelta, susijusios su gabapentinu, ir rekomendavo įtraukti gabapentiną į vaistų sąrašą, kuris gali sukelti kepenų būklę, vadinamą cholestazėmis, kuriomis užblokuojamas tulžies patekimas iš kepenų .

“Expert Insight”

Prieš pradėdami vartoti gabapentiną, Drugs.com rekomenduoja pasakyti savo gydytojui, jei turite kepenų būklę, nes gali tekti atlikti specialius tyrimus arba koreguoti dozę, kad būtų galima saugiai vartoti šį vaistą. Taip pat turite patarti savo gydytojui, jei turite inkstų ligą ar širdies ligą.

Apsvarstymai

Dažniausiai pasitaikantis šalutinis poveikis Gabapentinas yra virškinimo trakto sutrikimas, mieguistumas, galvos svaigimas, nuovargis, nepatogumas, regos pokyčiai, nugaros skausmas, vidurių užkietėjimas ar viduriavimas, burnos sausumas ir svorio padidėjimas. Kitas galimas šalutinis poveikis reikalauja skubios medicininės pagalbos. Tai yra sunki alerginė reakcija, nenormalios mintys, elgesio sutrikimai, akių judesiai atgal ir į priekį, skausmas krūtinėje, nereguliarus širdies plakimas, gerklės skausmas, karščiavimas, šaltkrėtis, panikos priepuoliai, hiperaktyvumas, atminties praradimas, koordinacijos netekimas, nuotaikos pokyčiai, impulsyvumas, Priešiškumas, padidėjęs gerovės jausmas, nauji ar pablogėjantys priepuoliai, silpnumas ar tirpimas, sunkus galvos skausmas, dusulys, raumenys, susirūpinimas dėl jūsų rankų, pėdų ar kojų patinimas.