Ar glutaminas daro jus svorio?

Glutaminas yra amino rūgštis, svarbi raumenų jėgai. Jis naudojamas kaip proteino struktūros blokas, kuris padeda sintetinti šią maistinę medžiagą organizme. Atsižvelgiant į būtinybę išlaikyti raumenis, vis dar lieka klausimų apie šį aminorūgščių poveikį svoriui.

Raumenų nykimas

Glutaminas dažniausiai naudojamas kaip eksperimento dalis, siekiant išvengti raumenų išsekimo dėl ligos. Tiek ŽIV / AIDS, tiek vėžys gali sukelti tai, kas vadinama kacheksija, o tai yra svorio sumažėjimas dėl raumenų atrofijos. Jis dažnai vartojamas kartu su beta-hidroksi-beta-metilbutiracatu arba HBM ir l-argininu. Bet iš tikrųjų glutaminas nėra atsakingas už kacheksijos prevenciją. Atrodo, kad HBM sulėtina baltymų skilimo greitį organizme.

Glutaminas

2002 m. Reno, Nevada veterinarų medicinos centro chirurgijos departamento atliktas tyrimas rodo, kad glutaminas gerina baltymų sintezę organizme. Kai kartu su HBM, pacientai ne tik palaiko raumenų raumenis, bet ir gauna svorį be riebalų, kuris vadinamas skeleto raumenimis. 2000 m. “Nassau” apskrities medicinos centras “East Meadow” Niujorke atliko panašų tyrimą, tačiau pacientams, sergantiems ŽIV / AIDS. Šis tyrimas parodė, kad HBM, glutamino ir arginino mišinys gali padidinti kūno svorį dėl liesos kūno masės.

Svorio priaugimas

Atsižvelgiant į dabartinius tyrimus, glutamino rezultatas neturėtų rodyti svorio padidėjimo. Tik ši amino rūgštis veikia tik raumenis, o ne riebalus. Glutaminas kaip maisto papildų dalis nepakeičia jūsų metabolizmo ar neveikia kalorijų poreikių jūsų organizme. Tačiau jūs galite patirti svorio padidėjimą dėl liesos raumenų, vartojamų kartu su jėgos treniruotėmis. Tolesni tyrimai yra būtini, siekiant nustatyti tikslią įtaką raumenims “sveikiems” asmenims.

Dozavimas

Merilendo universiteto medicinos centre teigiama, kad glutaminas gali būti vartojamas 500 miligramų dozėmis, nuo vienos iki trijų kartų per dieną. Tačiau kai kurie medicinos specialistai nurodo šią aminorūgštį, kurios dozės viršija 15 000 miligramų. Neišmeskite šios sumos, kol neapsaugo gydytojas.

Šalutiniai poveikiai

Dėl glutamino papildų nėra žinomo šalutinio poveikio. Tačiau ši aminorūgštis gali neigiamai sąveikauti su receptiniais vaistais. Prieš vartodami šį ar bet kurį kitą priedą, visada pasitarkite su gydytoju. Papildai, kurių sudėtyje yra amino rūgščių, gali padidinti arba sumažinti receptinių vaistų veiksmingumą.