Ar ryžių baltymuose yra glitimo?

Glutenas yra baltymas, dažniausiai randamas daugelyje rūšių grūdinių kultūrų, tokių kaip miežiai, rugiai ir kviečiai. Kai kurie žmonės negali valgyti glitimo dėl tokio sutrikimo kaip glitimo netoleravimas ar celiakija, kai žmogaus imuninė sistema klaidingai išpuolė glotnį ir pažeidė ploną žarą. Žmonėms, turintiems glitimo netoleravimą, dažnai reikia laikytis griežtos dietos be glitimo. Ryžiai neturi glitimo, todėl ryžiai gaminami saugiai be glitimo.

Skirtingai nuo kviečių, rugių ir miežių, ryžių baltymai neapima glitimo. Remiantis 1992 m. Paskelbtu “Egipto visuomenės sveikatos asociacijos žurnalu”, “Ryžiai” turi didelį kiekį kitų baltymų ir suteikia puikių amino rūgščių. Ryžiai taip pat suteikia aukšto lygio sudėtingų angliavandenių, vitaminų ir mineralų. Iš ryžių pagaminti maisto produktai dažnai naudojami kaip be glitimo turinčių pakaitalų.

Jūs galite naudoti ryžių miltus kaip kviečių miltų pakaitalą be maisto produktų, kuriuose yra glitimo. Taip pat gali būti naudojamos kitos rūšies be glitimo miltų, tokių kaip kukurūzai, soros, kinojos ar amarantai. Siekiant kompensuoti glitimo trūkumą, reikės naudoti kitą tirštinimo ir rišimo priemonę, tokią kaip guaro derva, ksantano guma arba kiaušiniai.

Nors natūraliai ryžiais nėra glitimo, kai kuriuose iš anksto supakuotuose ryžių patiekaluose gali būti dedamas papildytas glitimas, įspėja Nacionalinė virškinamojo trakto ligų informacijos kliringo tarnyba. Gliukenas dažnai pridedamas prie perdirbtų, supakuotų maisto produktų, siekiant pagerinti nuoseklumą. Paprastai rudųjų ryžių sirupe yra pridėto glitimo. Jei bandote sekti glitimo neturinčią dietą, patikrinkite bet kokių supakuotų ryžių mišinių, kuriuos perkate, ingredientus.

Dėl glotinų, elastinių, rišamųjų savybių, dėl glitimo jis yra pridedamas prie įvairių rūšių maisto kaip tirštiklis. Pavyzdžiui, daugybėje sriubų, padažų, prieskonių ir pagardų dažnai yra pridėto glitimo. Be to, glitimą papildo įvairiais kitais netikėtais maisto produktais, įskaitant bulvių traškučius, saldainius, indus, vaistines paprikas ir pietų mėsą. NDDIC perspėja, kad bando laikytis griežtos be glitimo dietos ir būti sudėtinga ir reikalauja nuolat tikrinti maisto produktų etiketes.

Ryžiai ir glitimas

Ryžių miltai

Paslėpti glitimas iš ryžių

Kiti slapto glitimo šaltiniai