Ar stresas atsikratyti pectus excavatum?

Pilvo krūtinė arba slopinama krūtinkaulio dalis yra įgimta krūtinės deformacija, kuri daug kartų būna nepastebėta iki mokyklos amžiaus. Šios būklės medicininis terminas yra pectus excavatum. Jos priežastis nežinoma, tačiau daugeliu atvejų tai yra paveldimas defektas ir kartais susijęs su Marfano ar Lenkijos sindromais. Tai atsitinka dėl krūtinkaulio sujungto šlaunies krešulio suaugimo, dėl ko krūtinkaulio stumiama atgal link stuburo. Jei krūtinkaulio stumiamas pakankamai toli, širdies ir plaučių funkcija gali būti sutrukdyta, todėl pratimai, skatinantys kraujotaką ir kvėpavimo sistemas, gali būti ne geriausia taktika tokiam deformavimui pakeisti.

Keletas chirurginių procedūrų atvirkštinės pectus excavatum. Kadangi kultūrizmo pratybų metodai gali padidinti deformaciją didinant krūtinės raumenis, tai paprastai nėra gydymo galimybė. Vietoj to, pratybose daugiausia dėmesio skiriama stiprinimui, krūtinės plėtrai, nugaros ištiesinimo technikoms ir skatinančioms teisingą padėtį.

Pectus excavatum gali daryti spaudimą širdžiai ir apriboti organą, dėl ko atsiranda nuovargis kartu su širdies aritmija ir tachikardija. Ypač plataus fizinio ir įtempto pratimo metu galite rasti korekcines pratybas, o ne iššūkį. Jei širdis perkeliama į kairę nuo vidurinės linijos, dalis komplikacijų gali būti dėl širdies šurmulio nuo slėgio, kurį sukelia pasislinkimas.

Kadangi krūtinės sienelė negali tinkamai plisti, sunku atlikti normalų deguonies kiekį. Tai reiškia, kad jūs negalėsite atitikti kvėpavimo normų, reikalaujamų pratimų metu. Jūsų diafragma turi sugebėti sugriauti ir išplėsti plaučius, o ne naudoti krūtinkaulio tarpukozės raumenis deguonies ir anglies dioksido mainams. Jūsų jau nuovargio būklė gali neleisti toleruoti šio papildomo darbo krūvio.

Norfolk, Virdžinija įsikūrusi vaikų karališkųjų dukterų ligoninė paaiškina, kad net jei jūs įsipareigosite savo pratimų programą, ligoninė negali pažadėti išgydyti sunkų pectus excavatum atvejį. Tačiau jos gydytojai gali padėti ištaisyti blogą padėtį, kuri, kaip žinoma, dar labiau apsunkina šią būklę, padidina kvėpavimo sutrikimus ir daro spaudimą širdžiai. Pratimai taip pat gali užkirsti kelią lengvo atvejo progresavimui, galbūt atlikti chirurginę korekciją ir padėti išvengti pasikartojimo po operacijos. Kaip visada, kreipkitės į gydytoją prieš pradedant bet kokią pratybų programą, tai ypač svarbu, jei bandote ištaisyti pectus excavatum.

Gydymas

Nuovargis

Kvėpavimo sutrikimai

Atsargumo priemonės