Atsargumo priemonės ir hemoglobino lygis

Hemoglobinas, gyvybiškai svarbus jūsų raudonųjų kraujo kūnelių baltymas, perneša deguonį per visą jūsų kūną. Kartais jūsų kūne nėra pakankamo hemoglobino lygio, būklės, vadinamos anemija. Anemija gali atsirasti, jei jūsų kūnas nesugeba gaminti pakankamai raudonųjų kraujo kūnelių, sunaikina raudonųjų kraujo kūnelių, praranda kraują arba negali gaminti sveikų raudonųjų kraujo ląstelių. Tai gali būti dėl įvairių priežasčių, įskaitant mitybos trūkumus, paveldimus sutrikimus, padidėjusį blužnį ir tam tikras vėžio formas. Anemija gali palikti jus jaustis labai pavargusi ir silpna, todėl sunku atlikti ar net atlikti kasdienes užduotis.

Anemija

Kai hemoglobino kiekis yra mažas, jūsų audiniai ir organai nesugeba pakankamai deguonies. Tai gali sukelti nuovargį, silpnumą ar nedidelį kvėpavimą. Anemija taip pat gali sukelti krūtinės skausmą, tachikardiją, nereguliarus širdies plakimas, sunkumus koncentruoti, trapius nagus, šviesią odą, galvos skausmą ir troškimą netinkamų dalykų, tokių kaip ledas.

Normalus hemoglobino lygis

Hemoglobinas laikomas mažu, jei moterims jis yra mažesnis nei 13 g vienam dekylito, arba g / dL, vyrams ir 12 g / dL. Nėščios moterys turėtų palaikyti didesnius nei 11 g / dL lygius.

Rekomendacijos

Kreipkitės į savo gydytoją, jei jūsų mankšta yra tinkama, jei jums diagnozuota anemija. Nacionalinė sporto medicinos akademija rekomenduoja susilaikyti nuo fizinio krūvio, jei patirsite didelį nuovargį ar širdies simptomus, pvz., Krūtinės skausmą. Jei gydytojas leidžia vykdyti mankštą, prisiminkite, kad jausitės labiau pavargę nei paprastai ir negalėsite naudotis ankstesniais intensyvais. Kadangi anemija gali sukelti greitą širdies susitraukimų dažnį ir nereguliarus širdies plakimas, fizinio krūvio metu turite stebėti ir širdies ritmą.

Apsvarstymai

Atletai, ypač ištvermingi sportininkai ir bėgikai, yra padidėjusi geležies trūkumo anemijos rizika. Tai gali būti geležies praradimas prakaitui, padidėjęs geležies kiekis, sumažėjęs geležies absorbcija ir priešuždegiminių vaistų vartojimas. Ypač didelės apimties bėgikai yra jautrūs reiškiniui, vadinamam “pėdos smūgio hemolizė”, kai raudonieji kraujo kūneliai yra sunaikinami dėl bėgimo poveikio. Šie asmenys turėtų būti ypač atsargūs, kad galėtų valgyti gerai subalansuotą geležies turinčią dietą.

Įspėjimas

Jei atsiranda anemijos simptomų, kreipkitės į savo gydytoją. Gydytojas atliks kraujo tyrimus, kad nustatytų, ar esate anemija, ir atlikite papildomus tyrimus, kad nustatytumėte pagrindinę anemijos priežastis. Protingai neatsižvelgti į savo simptomus, nes anemija gali sukelti gyvybei pavojingas komplikacijas, tokias kaip širdies nepakankamumas, jei jos netinkamai gydomos. Anemija taip pat gali būti rimtos sveikatos būklės ženklas.