Aukštas kraujo spaudimas vaistai ir žuvų taukų tabletes

Aukštas kraujospūdis ar hipertenzija yra būklė, kai kraujui kraujyje esanti jėga yra pakankamai didelė, kad sukelia sveikatos sutrikimus. Nekontroliuojamas aukštas kraujospūdis padidina širdies smūgį ir insultą. Žuvies taukų papildai gali būti naudojami siekiant sumažinti aukštą kraujospūdį. Tačiau pacientai turėtų vengti vartoti žuvų taukų papildų kartu su aukšto kraujo spaudimo vaistais.

Aukštas kraujospūdis gydomas naudojant tokius vaistus kaip diuretikai, AKF inhibitoriai, beta blokatoriai ir kalcio kanalų blokatoriai. Diuretikai mažina aukštą kraujospūdį, pašalinant per didelius skysčius iš organizmo. AKF inhibitoriai padeda išplėsti kraujagysles, blokuojant angiotenzino hormoną, kuris susiaurina kraujagysles. Beta adrenoblokatoriai mažina aukštą kraujo spaudimą, blokuoja nervus ir hormonus, kurie kelia aukštą kraujospūdį. Kalcio kanalų blokatoriai neleidžia kalciui patekti į širdies ir kraujagyslių ląsteles, o tai sumažina kraujo spaudimą. Dažniausias šalutinis poveikis visiems aukšto kraujospūdžio medikamentams esant hipotenzijai ar neįprastai žemam kraujospūdžiui.

Žuvies taukų priedai gaminami iš riebalų žuvų, tokių kaip menkių kepenys, tunai, silkės, skumbrės ir banginių pyragas. Žuvies taukų papildai dažniausiai naudojami mažinant aukštą kraujospūdį ir aukštą cholesterolio kiekį. Žuvies taukų papildų ir aukšto kraujo spaudimo vaistų vartojimas gali sukelti per mažą kraujo spaudimą.

Pacientai, kurie vartoja žuvų taukų papildus kartu su vaistais nuo aukšto kraujo spaudimo, gali patirti tokius simptomus kaip galvos svaigimas, galvos svaigimas, alpimas, miglota raiška, greitas seklias kvėpavimas, susikaupusios problemos, nuovargis, depresija, šalta oda, blyški oda ir troškulys. Perdozavimas dėl žuvų taukų papildų arba aukšto kraujo spaudimo vaistai taip pat gali sukelti hipotenzijos simptomus, net jei kartu vartojami vaistai.

Pacientams, kuriems yra mažiau didelis kraujo spaudimas, gali būti naudojami žuvų taukų dietiniai papildai, kurie padeda sumažinti kraujospūdį, tačiau pirmiausia reikia pasitarti su gydytoju. Žuvies taukai turi omega-3 riebalų rūgščių, kurios padeda išplėsti kraujagysles. Tai padeda sumažinti kraujospūdį. Žuvies taukų papildai taip pat padeda apsaugoti inkstus nuo padidėjusio kraujo spaudimo. Pacientams, kuriems yra lengvas aukštas kraujospūdis, kurie reguliariai valgo riebalines žuvis, gali prireikti mažiau žuvies taukų.

Didelio kraujo spaudimo vaistai

Žuvų taukų tabletės ir vaistai nuo kraujo spaudimo

Žuvų aliejaus tabletės, didelio kraujo spaudimo vaistai ir hipotenzija

Žuvų taukų administracija