Dilgėlinė, kurią sukelia pratimai

Stropai – padidėjęs niežėjimas ant odos – gali išsivystyti kaip alerginė reakcija į fizinį krūvį. Jei treniruočių sukelti aviliai neišnyksta per 10 minučių, paskambinkite savo gydytojui. Jei dilgėlinę lydės sunku kvėpuoti, skrandžio spazmai, pykinimas, galvos svaigimas, žemas kraujo spaudimas, liežuvio ar veido patinimas arba apatija, tokie simptomai gali rodyti retai pasitaikančią, bet gyvybei pavojingą būklę, vadinamą pilna pūsletinę anafilaksiją ar anafilaksinį šoką; Skubios medicinos pagalbos nedelsiant. Pratimai sukeltas dilgėlių paprastai gali būti kontroliuojamas su vaistais, todėl nereikia atsisakyti veiklos. Jūsų gydytojas gali skirti adinefrino injekcinį švirkštimo priemonę su savimi.

Pratimai ar nedelsiant gali atsirasti dilgėlinė, žinoma kaip dilgėlinė. Jie gali būti baltos ar rausvos spalvos, dažnai apsupti tamsesnio raudono ploto. Jie atsiranda po kiekvienos treniruotės, bet atsitiktinai; gali atsirasti alerginė reakcija, o po to praeina mėnesiai be jo. Ekspertai mano, kad maistas gali vaidinti vaidmenį fizinio krūvio metu. Remiantis “Alergijos, astmos ir klinikinės imunologijos” paskelbtoje 2007 m. Apžvalgoje, “nuo maisto priklausomos fizinės veiklos sukelta anafilaksija yra lengvai pamirštama ir dažnai net diagnozuojama. Kviečiai yra labiausiai paplitęs trigeris, po to yra grikiai, pistacijos, obuoliai, apelsinai, kukurūzai, grybai ir salierai. Medikamentai, ypač aspirinas, taip pat gali įtakoti pratimų sukeltas dilgėlines, mokslininkai pažymi, kad vaistas gali padidinti alergenų absorbciją virškinimo trakte. Pragyvenimui atsirandančios stuburo dalys paprastai susideda iš dviejų kategorijų: cholinerginės dilgėlos, kurios atsiranda dėl kūno atšilimo ir klasikinės pratimų sukeltos anafilaksijos.

Su cholinergine dilgėle arba šilumą sukeliančiomis dilgėlėmis, plaukai paprastai yra apie 2-5 mm skersmens ir paprastai prasideda ant kaklo. “Amerikos šeimos gydytojas” praneša, kad cholinerginės dilgėlinės retai sukelia žemą kraujospūdį, kuris gali žymėti pilvą anafilaksiją. Gydytojai mano, kad simpatinė nervų sistema sukelia histamino, atsirandančio dėl cholinerginių avilių, išsiskyrimą. Jei norite nustatyti, ar yra cholinerginių dilgėlių, jūsų gydytojas turi medicininę anamnezę; jei turite burnulių karštą vonioje ar dušu, tai labiau tikėtina, kad diagnozuojama cholinerginė dilgėlinė. Jūsų gydytojas taip pat gali atlikti pasyviojo šildymo testą, kuriame esate veikiamas karštos temperatūros arba karštos vonios, o vėliau patikrinote padidėjusį histamino kiekį. Be pratybų ir kūno atšilimo, emocinis stresas gali sukelti cholinerginę dilgėlinę.

Užsiėmimų metu atsirandančios ausys paprastai yra didesnės už cholinergines avilijas, o skersmuo didesnis nei centimetras yra laikomas PAV požymis. Papildomos indikacijos yra niežėjimas, dusulys, pilvo skausmai, galvos skausmas ir švokštimas. PAV yra dažniausia po bėgiojimo ar važiavimo, tačiau “Amerikos šeimos gydytojas” pažymi, kad EIA taip pat buvo pranešta po šokių, tinklinio ir slidinėjimo. Simptomai gali trukti nuo 30 minučių iki keturių valandų po pratybų. Jūsų gydytojas gali išbandyti jums EIA atlikdamas pratimų išbandymo testą, tačiau dėl to, kad PAV atsiranda taip nenuspėjamai, neigiamas rezultatas nereiškia, kad neturite tokios būklės.

Jei po pratimo pasireiškia dilgėlinė ir niekada anksčiau nebuvo, kreipkitės į gydytoją, kad nustatytumėte diagnozę. Jei Jums buvo diagnozuota PAV, visada turėtumėte nešioti savo EpiPen ir išvengti vienintelio fizinio krūvio. Suplanuokite treniruotes su partneriu, kuris supranta jūsų būklę ir galintis valdyti pagrindinę gyvybės palaikymą ir adrenaliną. Nustokite sportuoti iš karto ir paaukite epinefriną po pirmojo niežulio, paraudimo ar avilio požymių. Jei dilgėlinė neišnyksta arba pablogėja, kreipkitės į gydytoją. Jūsų gydytojas gali patarti tęsti treniruotes iki keturių ar šešių valandų po valgio ir išvengti aspirino ir kitų nesteroidinių priešuždegiminių vaistų prieš pradėdami vartoti.

funkcijos

Cholinerginė dilgėlinė

Pratimai indukuota anafilaksija

Gydymas ir profilaktika