Dujų skausmas ir geležies papildai

Geležies papildai paprastai rekomenduojami tik žmonėms, kurie serga geležies trūkumu dėl dietinių apribojimų ar nėštumo. Geležies papildai gali sukelti keletą nemalonių šalutinių poveikių, kurie dažniausiai yra virškinimo trakto sutrikimai. Vienas iš šalutinių poveikių yra dujų ir dujų skausmas, kurį sukelia dujų burbuliukų susikaupimas žarnyne.

Geležies stokos anemija

Asmenims, sergantiems geležies trūkumo anemija, dažnai skiriamos terapinės geležies papildų dozės. Pasak dietinių maisto papildų tarnybos, tokios dozės gali sukelti daugelį virškinimo trakto šalutinio poveikio, įskaitant vidurių užkietėjimą, viduriavimą, tamsią išmatą ir (arba) pilvo skausmą. Dalis dalijant ir vartojant maistą per kelias valandas gali padėti sumažinti šalutinį poveikį. Dietinių papildų tarnyba taip pat pažymi, kad gastritiniai užpildai arba uždegimo reakcijos geležies papildai taip pat gali apriboti simptomus.

Nėščia moteris

Nėščioms moterims n ÷ ra neįprastas geležies trūkumas, nes jų kūnas turi aprūpinti maistu tiek motinai, tiek vaisiui. Remiantis “The American Journal of Clinical Nutrition”, manoma, kad imuninės sistemos trūkumų atvejų su anemija ir be jos yra daug. Jungtinėse Amerikos Valstijose nėščioms moterims rekomenduojama pradėti vartoti įprastą mažų dozių geležies papildų gydymo būdą, kai diagnozuojama kaip nepakankama. “The American Journal of Clinical Nutrition” pažymi, kad nėra rimtų įrodymų, kad mažesnės dozės sukelia virškinimo trakto sutrikimų.

Vaikai

MedlinePlus pažymi, kad geležies trūkumo anemija yra dažna diagnozė vaikams, kurią gali sukelti maistas, kuriame trūksta geležies turinčių maisto produktų, kraujo netekimas, greitas kūno augimas ir gebėjimas absorbuoti geležį gerai. Jei jūsų vaikui buvo išrašytas geležies papildas, padėsiantis išlaikyti geležies lygį, svetainėje “FamilyEducation.com” rekomenduojama vaikus pradėti tik pusę ar trečdalį siūlomos dozės. Dirbkite iki pilnos dozės per dviejų ar trijų savaičių trukmę, kad pagausintumėte kūną papildais ir išvengtumėte virškinimo trakto šalutinių reiškinių.

Dieta

Jūsų dieta gali atlikti gyvybiškai svarbų vaidmenį siekiant išvengti šalutinio poveikio, susijusio su geležies papildais. Mayo klinika teigia, kad maisto produktai, kurių sudėtyje yra daug ląstelienos, gali padėti sumažinti pilvo požymius, įskaitant vidurių užkietėjimą. Valgydamas nuo 20 iki 35 gramų skaidulų, kasdien skatina minkštą ir didelį kiekį išmatų, padeda sumažinti pilvo spaudimą ir skausmą. Maisto produktai, turintys daug skaidulų, yra sveiki grūdai, pupelės, daržovės ir vaisiai. Slyvos, slyvos ir kriaušės yra ypač daug skaidulų. Valgymas daug vandens kasdien taip pat padeda sumažinti pilvo požymius.

Per kovos peržiūros priemonės

Daugybę nereceptinių priemonių, kurios gali padėti sušvelninti dujų kaupimąsi, galima rasti jūsų vietinėje vaistinėje. Pasak Mayo klinikų, kai kurie produktai yra dedami į maistą, todėl jūs nebereikia gaminti daugiau dujų, o produktai, kurių sudėtyje yra simetikono, suskaido dujų burbuliukus žarnyne. Suaktyvintos anglies tabletės taip pat gali padėti sumažinti dujų skausmą.