Glikeno ir gliukozės

Gliukozė ir glikenas yra angliavandeniai, tačiau gliukozė yra klasifikuojama kaip monosacharidas ir cukrus. Kaip vienas vienetas, tai yra daug mažesnė molekulė. Elmhursto koledžo “Virtual Chembook” duomenimis, glikenas klasifikuojamas kaip sudėtingas angliavandeniai ir krakmolas, kurį sudaro keli gliukozės molekulės.

Gliukozė

Gliukozė gali greitai metabolizuotis energijos gamybai. Jis lengvai ištirpsta vandenyje ir gali būti lengvai transportuojamas visame kūne. Jis gali būti tiekiamas jūsų kraujyje, taip pat augalų sultyje. Gliukozė yra pagrindinis energijos šaltinis augalams ir gyvūnams. Pasak “Chemijos katedros Imperijos koledže U.K.”, priklausomai nuo skirtingo kiekio gliukozės vienetų, yra įvairių rūšių angliavandeniai.

Glikogenas

Disacharidai, tokie kaip sacharozė ir laktozė, susideda iš dviejų susietų gliukozės vienetų, o polisacharidą sudaro daug daugiau. Gyvuliams glikogenas yra didelė saugojimo molekulė papildomai gliukozei, lygiai taip pat yra ir krakmolo augalų saugojimo forma. Jūsų kepenys ir raumenys sintetinasi glikogeną ir veikia kaip pagrindiniai sandėliai. Jei reikia, jūsų parduotuvės gali būti suskirstytos į gliukozės kiekį energijos, ir jie taip pat gali suteikti struktūrinę paramą įvairiuose jūsų kūno audiniuose.

Glikogenas kaip saugykla

Vieną glikogeno molekulę gali sudaryti ilgos grandinės iš 1,700 iki 600,000 gliukozės vienetų. Maždaug 0,5 procento jūsų raumenų svorio ir 5 procentų jūsų kepenų svorio sudaro glikogenas. Skirtingai nuo gliukozės, glikenas netirpsta vandenyje ir negali patekti į ląsteles ir iš jų, nebent jis suskaidomas į mažesnius, daugiau tirpstančius vienetus. Jos naudingumas kaip saugojimo molekulė yra daugiausia dėl to, kad šis netirpumas.

Papildoma informacija

Jūsų organizmas paprastai labai gerai reguliuoja gliukozės kiekį kraujyje. Po to, kai jūs valgote angliavandenius, jūsų organizmas suskaido jas į gliukozę, kuri tada patenka į kraują. Ką jūsų ląstelės nereikalauja energijai, paimama iš kraujo kūno ir laikoma glikogenu jūsų kepenyse, nes nuolatinis cirkuliuojančios gliukozės kiekis gali sutrikdyti skysčių pusiausvyrą tarp jūsų ląstelių ir kraujo.