Glitimas ir hipertenzija

Dėl hipertenzijos padidėja širdies ligų ir insulto rizika. Daugeliu atvejų gyvenimo būdo pokyčiai gali užkirsti kelią ar jį kontroliuoti. Mitybos veiksnys, dažniausiai minimas kaip aukšto kraujo spaudimo indėlis, yra natrio suvartojimas. Tačiau ribotas tyrimas rodo, kad netoleravimas glitimo – baltymų, randamų kviečių, rugių ir miežių, – yra rizikos veiksnys. Jei turite nepaaiškinamą hipertenziją ir įtariate, kad galite būti netoleruojanti dėl glitimo, kreipkitės į savo gydytoją dėl kraujo tyrimo. Vienintelė dieta yra glitimo neturinti dieta.

Celiacinė liga yra tada, kai jūsų imuninė sistema nenormaliai reaguoja į glitimą gamindama antikūnus, kurie pažeidžia plonąją žarną. Kai kurie žmonės neturi simptomų, o tie, kurie turi simptomų, kurie labai skiriasi. Vienas žmogus gali patirti virškinimo sutrikimus, pavyzdžiui, pilvo skausmą ir viduriavimą, o kiti gali jausti dirglumą ar depresiją. Dauguma tyrimų, tiriančių, kaip glitimo netoleravimas veikia kūną, yra žievės žala.

Tyrėjai apibūdino, kaip 2002 m. Birželio mėn. “Žmogaus hipertenzijos leidinyje” paskelbtame tyrime padidėja padidėjusio kraujospūdžio rizika. Dėl glitimo netoleravimo atsiranda žarnyno pažeidimas, dėl kurio sumažėja jūsų sugebėjimas absorbuoti tokias maistines medžiagas kaip B-12 ir folatų. Abi yra būtinos kontroliuoti homocisteiną – medžiagą, kuri, kai didelė yra susijusi su širdies liga. Manoma, kad padidėjusi homocisteino koncentracija kraujyje padidėja. Remiantis tyrimu, tokiomis aplinkybėmis yra dietos be glitimo ir papildoma B-12 ir folatų pakaitinė hipertenzija.

2007 m. Spalio mėn. Prancūzų žurnale “Gastroenterologija, endoskopija ir biologija” paskelbta pirmoji atvejo ataskaita, jungianti glitimą su portalo hipertenzija – neįprastai aukštas kraujospūdis venoje, pernešantis kraują iš virškinimo organų į kepenis. Ataskaitoje apibūdinama 31 metų moteris su nepaaiškinama portalo hipertenzija. Tyrimų rezultatai parodė, kad priežastis nėra diagnozuota celiakija. Rugpjūčio mėn. “The Journal of Clinical Gastroenterology” paskelbė tyrimą tų pačių metų rugpjūčio mėn., Kuriame pranešta apie sėkmingą portalinės hipertenzijos gydymą be dietų, kuriuose yra glitimo.

Jei turite celiakija, laikykitės griežtos dietos be glitimo. Kadangi glitimo yra daugelyje maisto produktų, reikia prisitaikyti prie šios dietos ir išmokti nustatyti glitimo turinčius maisto produktus. Didžiąją jūsų dietos dalį sudaro vaisiai, daržovės, mėsa, jūros gėrybės, riešutai, pieno produktai, pupelės ir kiti ankštiniai, nes šie maisto produktai natūraliai nėra glitimo. Jūs privalote vengti maisto produktų, pagamintų iš bet kokio kenksmingo javų grūdų, įskaitant duoną, makaronus, grūdus, vaflius, sausainius, blynus, kepinius, pyragaičius, pyragai ir kitus pyragus, kepinius, padažus ir padažus.

Apie Gluteno netoleranciją

Glitimo netolerancija ir pirminė hipertenzija

Glitimo netolerancija ir portalo hipertenzija

Klijuoti be glitimo dietos