Gliukozaminas: odos nauda

Pagal Mayo kliniką, gliukozaminas yra maistinė medžiaga, kuri yra natūralus sveikų kremzlių komponentas. Atsitiktinai kontroliuojami tyrimai parodė, kad gliukozaminas naudingas osteoartritui, kuris, manoma, yra visų pirma dėl jo gebėjimo stiprinti kremzlę. Gliukozaminas taip pat kartais skelbiamas dėl savo odos pranašumų, tačiau yra mažai mokslinio įrodymo, leidžiančio paremti daugelį teiginių. Gliukozaminas dažniausiai vartojamas papildomoje formoje, nes jis dažniausiai aptinkamas gyvūnų, kurie paprastai nėra suvartojami, audiniuose ir kauluose.

Sumažinti raukšles

Viena didžiausių tariamų gliukozamino nauda odai yra tai, kad ji gali padėti sumažinti raukšles. Savo knygoje “Kosmetikos dermatologija: principai ir praktika” dr. Leslija Baumana teigia, kad gliukozaminas parodė įvairias odos privalumus, įskaitant raukšlių mažinimą. Ji nurodo tyrimą, kuriame dalyvavo 53 moterys, kurios po penkių savaičių vartojo papildomą preparatą, kuriame buvo gliukozamino ir įvairių antioksidantų junginių.

Gydyti hiperpigmentaciją

Pasak Baumanno, kita gliukozamino nauda odai yra tai, kad jis gali padėti gydyti hiperpigmentaciją. Hiperpigmentacija yra odos zonos tamsėjimas dėl padidėjusio melanino, dažniausiai dėl saulės žalos, uždegimo ar spuogų. Tai gali pasirodyti dideliuose arba mažuose pleistruose. Kaip rodo gliukozamino poveikis hiperpigmentacijai, inhibuojamas tirozinazės aktyvinimas, kuris slopina melanino sintezę, Baumannas paaiškina.

Žaizdų gijimas

Gliukozaminas taip pat palaiko žaizdų gijimą. Savo knygoje “100 super papildų ilgesniam gyvenimui” dietologas Frank Murray paaiškina, kad hialurono rūgšties gamyba ankstyvosiose žaizdų gijimo stadijose yra itin svarbi, nes jis cementuoja poodinius audinius. Gliukozamino vartojimas burnoje, ypač tiesiogiai po traumos prie odos, padidina hialurono rūgšties gamybą ir skatina greitesnį žaizdų gijimą. Jei kenčia lengvai sužeisti, šis priedas gali būti naudingas.

Drėkinamasis

Kita nauda, ​​kurią gali suteikti gliukozaminas, yra odos drėgmė. Paula Begoun savo knygoje “The Complete Beauty Bible: The Ultimate Guide to Smart Beauty” teigia, kad gliukozaminas yra drėkinanti priemonė, nes ji susideda iš mukopolisacharidų, ilgų aminorūgščių grandžių, randamų organizmo audiniuose. Gliukozaminas taip pat yra natūralus odos komponento komponentas. Jums gali prireikti mažiau išorinio drėkintuvo, kai valgote gliukozamino turinčius maisto produktus, tokius kaip kiaukutiniai arba mėsa, kurioje yra audinių, arba papildykite maistinę medžiagą.