Kaip gaminami žmogaus augimo hormonai?

Augimo hormonas – baltymas, kurį gamina hipofizio liga, kuri yra žemiau smegenų esanti žirnių dydžio liauka. Augimo hormonas yra vienas iš normalaus augimo vaikams ir paaugliams svarbių hormonų, taip pat jis yra susijęs su medžiagų apykaitos reguliavimu. Suaugusiems augimo hormono trūkumas yra labai retas. Augimo hormono trūkumas vaikams ir suaugusiems gydomas rekombinantinio žmogaus augimo hormono arba rHGH injekcijomis.

Istorija

Iki 80-ųjų pradžioje žmogaus augimo hormonas buvo gautas iš žmonių lavonų smegenų. Nacionalinis sveikatos institutas arba NIH sukūrė programą 1960 m., Kad įsigytų augimo hormoną iš žmonių lavonų. Augimo hormono iš ligonių gavimo procesas buvo brangiai kainuojantis ir daug laiko, o 1970-ųjų pabaigoje jis buvo susijęs su maža rizika susirgti Creutzfeldt-Jakobo liga. Remiantis Jungtinių Amerikos Valstijų nacionaline endokrinine ir metabolinės ligos informacijos tarnyba, 1977 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose buvo ištirti 28 atvejai, kai Creutzfeldt-Jakobo ligos atvejai buvo susiję su 7 700 žmonėmis, kurie buvo gydomi žmogaus augimo hormonu. Gydymo HGH izoliavimo ir valymo būdų gerinimas iš lavonų pašalino Creutzfeldt-Jakobo ligos sukėlimo pavojų.

Rekombinantinis baltymas

Augimo hormonas yra 191 aminorūgšties baltymas. Kiekviena amino rūgštis yra užkoduota DNR seka. Rekombinantinė DNR yra DNR, sukurta dirbtinai laboratorijoje. DNR sekos sujungiamos tol, kol bus užkoduotas visas baltymas. Tada rekombinantinė DNR įterpiama į ląsteles, kurių masė gamina baltymą.

“Inclusion Body Technology”

Pirmasis rHGH gamybos būdas buvo vadinamas įtraukimo kūno technologija. Šiame procese E. coli bakterijų masė gamina rHGH, kuri kaupiasi mažose įstaigose bakterijų viduje. Šie maži kūnai yra izoliuoti, o gerai praturtintas rHGH yra atskirtas ir išgrynintas. Šios technologijos pagamintas rHGH skiriasi viena papildoma aminorūgštimi baltymo pabaigoje. Nors ši rHGH buvo geresnė iš lieknėjimo sukelto augimo hormono, papildomos amino rūgšties sukėlė alerginę reakciją kai kuriems žmonėms.

Baltymų sekrecijos technologija

Nuo 2010 m. Naujos technologijos yra naudojamos gaminant daugumą šiuo metu rinkoje esančių rGGH. Jis vadinamas baltymų sekrecijos technologija, o jo pagrindinis pranašumas yra tas, kad rHGH išsiskiria iš E. coli ir nesikerta su inkliuzinėmis kūnelėmis. Šis procesas leidžia lengviau išvalyti rHGH ir gaminti rHGH, kuris yra identiškas žmogaus augimo hormonui.

Pelės ląstelių technologija

RHGH gamyba naudojant pelių ląstelių technologiją apima DNR, koduojančio žmogaus augimo hormoną, įterpimą į pelės ląstelių DNR. Baltymas gaminamas laboratorijos vietoje, o ne E. coli bakterijų. Iš pradžių, nors ir brangesnis, šis procesas sukuria rHGH, kuris reikalauja mažiau manipuliavimo ir valymo. Ši technologija taip pat gamina rHGH, identišką žmogaus augimo hormonui.