Kaip pridėti psyllium prie maisto?

Jei jūsų gydytojas patarė pridėti daugiau skaidulų į savo mitybą psyllium forma, tikriausiai įdomu, kaip jį pridėti prie savo mėgstamų maisto produktų, kad patirtumėte daugiau bendrą žarnyno reguliarumą ir galbūt sumažintumėte cholesterolio kiekį. Tačiau, nors lengva pridėti psylliumą į skystą ir kietą maistą, pirmiausia turėtumėte sužinoti apie riziką, susijusią su psyllium vartojimu, kad išvengtumėte lėtinių ligų simptomų pablogėjimo ir receptinių vaistų sąveikos.

Identifikavimas

“Psyllium” – žolelių, besiskiriančių Viduržemio jūros ir Šiaurės Afrikos šalimis, sudėtyje yra tiek netirpių, tiek tirpių pluošto sudedamųjų dalių, kurios daugelį metų buvo naudojamos užkietėjimui gydyti ir padėti mažinti cholesterolio kiekį, sako Amerikos vėžio draugija. “Medline Plus” teigia, kad netirpūs skaidulai padeda greitai maiste pernešti skrandį ir žarnas. “Medline Plus” teigia, kad tirpūs skaidulai traukia vandenį ir virsta želė virškinimo procese, o tai lėtina virškinimo procesą ir gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį. Daugumoje JAV maisto prekių parduotuvių galite rasti daug psyllium papildų, o jūs taip pat galite pridėti psylliumą į savo maistą, kad padidintumėte skaidulų kiekį savo dietoje ir padėtumėte sumažinti vidurių užkietėjimą.

Skystas maistas

Įdėkite psyllium į skystą maistą, pavyzdžiui, baltymų kokteilius ir vaisių kokteilius. Įpilkite 1 šaukštą. Psyllium lukštų iki 8 oz. Skysčio, siūlo NaturalNews.com. Kai kurie baltymų purtyklės su psyllium pavyzdžiai yra žemės riešutų sviestas ir migdolų sūris, baltymų milteliai ir sojos pieno purtoma. Psyllium gali būti dedamas į bet kokį vaisių skonį, tokį kaip mišrios uogos kokteilius, bananų kokteilius ar mango kokteilius. Kai pridedate psyllium prie bet kokio skysčio, turite greitai gerti mišinį arba psyllium bus išsipūsti į želatiną nuoseklumą, kurį sunku nuryti.

Kietas maistas

Pabarstykite vieną-dvi arbatinius šaukštelius psyllium maisto produktuose, pavyzdžiui, sriuba, jogurtas ar grūdų, siūlo Medline Plus. “Food.com” galite sumaišyti 2 šaukštus, taip pat galite užpilti kiaušinių kepimo vietose. Vandens su 1 šaukšte. Iš psylliumo. Kiti būdai, kaip mėgautis psyllium kietaisiais maisto produktais, yra įtraukti į receptus, tokius kaip avižiniai kerai, morkų kherai arba žemės riešutų sviesto slapukai.

Papildomos naudos

Psyllium vartojimas taip pat gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje. 2000 m. Tyrime, kurį atliko galvos mokslininkas J.W. Andersonas iš Kentukio universiteto ir veteranų asociacijos medicinos centras Leksingtonas, Kentukis, moterys ir vyrai, turintys hipercholesterolemiją ar aukštą cholesterolio kiekį, sekė Amerikos širdies asociacijos 1 etapo dietą aštuonių savaičių laikotarpiu. Pasibaigus aštuonių savaičių laikotarpiui, kai kuriems subjektams atsitiktiniu būdu buvo skiriama 5,1 g psylliumo du kartus per parą, kad kartu su mityba būtų vartojama, o kitiems pacientams buvo skiriama placebu celiuliozė du kartus per parą 26 savaičių trukmės tyrimo metu. Tyrimo pabaigoje mokslininkai nustatė, kad dalyviai, kurie suvartojo psylliumą ir stebėjo mitybą, turėjo bendrą serumo ir MTL cholesterolio kiekį, kuris buvo 6,7 proc. Mažesnis nei placebo grupėje.

Įspėjimas

Nors psyllium gali labai pagerinti jūsų virškinamąją sveikatą, jei netinkamai naudosite, tai taip pat gali pakenkti jums. “Psyllium” gali neigiamai sąveikauti su receptiniais vaistiniais preparatais, tokiais kaip Elavil, antidepresantu, Tegretol, vaistų nuo užkirtimo ir digoksino, širdies vaistų, teigia Merilendo medicinos centras. UMMC taip pat teigia, kad jei turite dirgliosios žarnos sindromą, per daug psylliumas gali pabloginti jūsų simptomus, todėl prieš pradėdami vartoti psichinį vaistą turėtumėte pasikonsultuoti su savo gydytoju.