Kaip veikia aukštą fruktozės kukurūzų sirupą?

Aukšto fruktozės kukurūzų sirupas – tai kukurūzų gaminama fruktozė ir koncentruotas naudoti kaip saldiklis tokiems komerciškai pagamintiems maisto produktams kaip vaisių skonio gėrimai, gazuoti gėrimai, kepiniai ir spagečių padažas. Aukšto fruktozės kukurūzų sirupas yra arti gamtoje esančios fruktozės vaisiuose ir daržovėse, tačiau šis saldiklis yra šiek tiek didesnis fruktozės. Be to, fruktozė yra “laisva”, ty ji nėra susijusi su gliukozės, kaip ji randama gamtoje.

Padidėjęs apetitas

Aukštos fruktozės kukurūzų sirupas nesukelia insulino sekrecijos iš jūsų kasos, todėl jis nepadeda reguliuoti jūsų apetito. Pasak Dr. Dana Flavino, žurnalo “Life Extension”, insulinas padeda jūsų smegenims suvokti, kad cukraus kiekis kraujyje padidėjo, pranešant, kad jūsų smegenys pasakoja jums nustoti valgyti. Laisvoji fruktozė iš aukštos fruktozės kukurūzų sirupo eina tiesiai į kepenis perdirbimui.

Aukštesnis insulino lygis

Ilgalaikis fruktozės vartojimas sukelia hiperinsulinemiją, aukštą insulino lygį ir nutukimą, remiantis 2005 m. Atlikto Heather Basciano tyrimo apžvalga ir kolegomis, paskelbtais žurnale “Mityba ir medžiagų apykaita”. Padidėjęs fruktozės kiekis sumažina insulino receptorių aktyvumą raumenyse ir kepenyse. Toks sumažėjimas gali sukelti jūsų organizmui mažiau gliukozės, nes jis tampa priblokštas, kai šeriami maisto produktai, kurie padidina gliukozės kiekį. Todėl jūsų organizmas gamina daugiau insulino, kad sumažėtų gliukozės kiekis.

Aukštas kraujo spaudimas

Pasak “Flavino”, didelio fruktozės kukurūzų sirupas gali prisidėti prie aukšto kraujospūdžio, silpnėja kraujagyslių gebėjimas plėstis. Acetito oksidas yra dujos, signalizuojančios jūsų kraujagysles atsipalaiduoti ir leisti kraujui tekėti per veną. Pernelyg didelis fruktozės kiekis kraujyje sumažina azoto oksido kiekį. Mažesnis azoto oksido kiekis mažina kraujagyslių atsipalaidavimo galimybes, todėl kraujo induose padidėja slėgio padidėjimas, todėl padidėja kraujo spaudimo rodmenys.

Cholesterolis ir trigliceridai

Aukšto fruktozės kukurūzų sirupas padidina labai mažo tankio cholesterolio, VLDL ir trigliceridų gamybą. Jūsų kepenys metabolizuoja fruktozę. Kai suvartojamos pernelyg didelės sumos, jūsų kepenys bando tvarkyti kraują, pagamintą cholesterolio ir trigliceridų. Pasak “Flavino”, dėl padidėjusio cholesterolio kiekio jūsų arterijose padidėja riebalų kaupimasis, todėl padidėja širdies ligų rizika.

Išplėstiniai glikacidų galutiniai produktai

Išplėstiniai glikacidų galutiniai produktai susidaro dėl gliukozės pertekliaus kraujyje, derinyje su riebalais jūsų kraujyje. Fluvinas teigia, kad fruktozė greičiau stimuliuoja šiuos galutinius produktus ir padidina organizmo uždegimą, nes fruktozė yra labiau reaguojanti su riebalais jūsų kraujyje. Netgi nedideli fruktozės kiekiai kraujyje skatina greitesnius pažengusius gliceracinius produktus, o tai gali prisidėti prie to, kad jūsų kūno audiniuose būtų lengviau surinkti glikacidų galutinius produktus. Išplėstiniai glikacidų galutiniai produktai kenkia jūsų organizmui, nes jie skatina senėjimą, uždegimą ir galbūt padidina riziką susirgti didelio kraujospūdžio pažeidžiant arterijų sienas.