Kaip veikia futbolo kamuolys oro vožtuvas?

Kad futbolo kamuolys tinkamai veiktų, jam reikia tinkamo oro kiekio. Norėdami išpūsti futbolo rutulį, turite surasti oro vožtuvą, kuris paprastai pažymimas maža juodoji skylė ant rutulio. Skylė leidžia vožtuvui, esančiam rutulio viduje, atidaryti ir uždaryti, leidžiant orui patekti ir likti viduje.

Rutulio statyba

Yra keturios pagrindinės futbolo kamuolio dalys. Pirmasis – rutulio viršelis arba paviršius, kuris gali būti pagamintas iš sintetinės odos, poliuretano ar polivinilkarbonato. Siūlai iš sintetinės odos dažniausiai būna paplitę ir naudojami profesionaliuose žaidimuose. Plokščių skaičius ant rutulio paviršiaus priklauso nuo rutulio tipo. Dažniausiai naudojamas futbolo kamuolys dizainas turi 32 plokštes. Antrasis komponentas yra susiuvimas, kuriame sujungtos plokštės. Siūlo tipas – rankomis susiuvęs, suvirintas ar sujungtas su terminiu būdu – lemia, kiek laiko truko futbolo kamuolys. Trečias komponentas yra pamušalas, kuris yra tarp dangtelio ir šlapimo pūslės. Vidutinis keturių pamušalų sluoksnis suteikia rutuliui jo struktūrą, stiprumą, kontrolę ir bounce. Paskutinis komponentas yra šlapimo pūslė, kuri yra apvalus, vidinis sluoksnis, kuris suteikia rutulio formą. Puodeliai gali būti pagaminti iš butilo ar latekso ir turėti oro vožtuvą.

Kaip veikia vožtuvas

Kai futbolo kamuolys oro vožtuvas yra uždarytas, skylė yra statmena koridoriuje, o tai neleidžia orui patekti arba išeiti iš kamuoliuko. Nepriklausomai nuo to, koks oras yra rutulyje, lieka viduje. Kai vožtuvas atidarytas, skylė eina ta pačia kryptimi, kaip ir praeinamoji dalis. Tai leidžia jums išpūsti kamuolį oro. Rutuliniai vožtuvai gaminami iš įvairių medžiagų, įskaitant butilą ir silikoną. Butilo vožtuvai naudojami oro sulaikymui, o silikoniniai vožtuvai yra naudojami veikimui ir apsaugo rutulį nuo oro praradimo infliacijos metu. Viso sklendės vožtuvai yra labiausiai paplitę tarp rutulinių vožtuvų ir leidžia mažai trinties nuostolių, be oro srauto apribojimo.

Kaip pripūsti

Laikykite savo futbolo rutulį ir purtykite jį, kol pajusite, kad šlapimo pūslė pakabins tiesiai žemiau vožtuvo. Į vožtuvą įdėkite vieną ar du lašus vožtuvo alyvos, kad būtų lengviau įsišaudyti adata, geresnis oro susilaikymas ir išvengtumėte vožtuvo išdžiūvimo. Į vožtuvą įjunkite siurblio adatą ir padidinkite. Būkite atsargūs, atkreipkite dėmesį į rutulio gamintojo rekomenduojamą slėgį ir naudokite manometrą, kad nustatytumėte, kada sustabdyti pripūtimą.

Oro slėgis

Jei neužpildysite futbolo kamuolio pakankamai oro, kad atitiktų rekomenduojamą slėgį, tai paveiks kauliuko aukštį ir atstumą. Plokštas kamuolys nebus labai toli, jei jį užkelsite. Kuo didesnis oro slėgis, tuo stipresnis ir sferinis formos kamuolys pasirodys. Daugiau oro slėgio, kamuolys gali būti spardomas didesnis ir toliau.