Kaip veikia gliukozaminas?

Gliukozaminas yra dietinis priedas, naudojamas sąnarių skausmui gydyti ir osteoartritui gydyti. Pasak Nacionalinių sveikatos institutų (NIH), gliukozamino papildai pasirodė esą veiksmingi gydant kelio osteoartritą. Daugelyje maisto produktų parduotuvių ir vaistinių galima įsigyti keletą gliukozamino papildų rūšių. Gliukozamino papildai gaunami iš kriauklių ar daržovių.

Osteoartritas

Osteoartritas yra būklė, kai kremzlės sąnariuose yra praskiedusios ir nusidėvi. Tai yra labai įprasta būklė, kai vyresni žmonės. Kremzliai veikia kaip kaulai kaip amortizatorius ir amortizatorius. Ši būklė sukelia sąnarių skausmą, uždegimą ir judrumą. Osteoartritas yra įprastas rankose, kojose, stuburo, klubo ir kelio srityse.

Sveikos kremzlės

Sveikas kremzlis susideda iš ekstraląstelinio matricos, sudarytos iš vandens, kolageno ir proteoglikano. Vanduo ir proteoglikanas užtikrina tepimą ir stiprumą bei apsaugo nuo kremzlės skilimo. Kadangi kremzlės kraujyje nėra, vanduo ir proteoglikanas tiekiami iš kūno skysčių normaliu žmogaus judesiu. Taigi, kremzlės auga ir pati savaime pamažu taiso, palyginti su kitais jungtiniais audiniais.

Proteoglikanų stimuliavimas

Parodyta, kad gliukozaminas stimuliuoja proteoglikanų, kurie struktūrą arba siūlai suteikia ekstraląstelinei matricai, pastatą. Jie taip pat jungiasi su vandeniu ir reguliuoja molekulių judėjimą visoje matricoje. Jei proteoglikano kiekis sumažėja, kremzlės taps jautrios skilimui.

Glikozaminoglikanų susidarymas

Gliukozaminas yra būtinas glikozaminoglikanų susidarymui, kuris palaiko įprastų judesių sąnarių viduje. Vandenyje esantis vanduo veikia kaip amortizatorius. Jei jungtyje bus daugiau vandens, bus galima sugerti smūgį ir apsaugoti. Glikozaminoglikanų kiekis mažėja, kai vyresni žmonės.

Sinovijos skysčiai

Manoma, kad gliukozaminas padidina sinovijų skysčių kiekį ir storį sąnariuose. Tai leidžia sujungimui išlaikyti daugiau vandens, kuris padidina šoko absorbciją. Sinovijiniai skysčiai taip pat sutepia sąnarį ir padidina skysčių klampumą. Sinovijiniai skysčiai išsiskiria su amžiumi ir osteoartritu.