Kiaušinių makaronai ir makaronai

Jei ieškote greitai paruoštų patiekalų arba tiesiog gaivinama patiekalo maždaug savaitės pabaigoje, kiaušinių makaronai ir makaronai gali tilpti į sąskaitą. Abi yra pagamintos iš kviečių ir kiaušinių mišinio, o vietoj įprastų makaronų receptų galite pakeisti kiaušinių makaronus. Tačiau, kaip rodo jų pavadinimas, kiaušinių makaronai turi didesnę kiaušinių dalį nei įprasti makaronai. Du pastos turi keletą mitybos panašumų, tačiau šiek tiek skiria kai kurių mineralų ir vitaminų kiekį.

Mitybos suskaidymas

Puodelis iš virtų makaronų ar virtų makaronų patiekalų pagamina 221 kaloriją – 11 procentų jūsų paros dozės su 2000 kalorijų dieta. Abiem atvejais dauguma šių kalorijų sudaro angliavandeniai, o makaronai ir kiaušinių makaronai – atitinkamai 43 ir 40 g angliavandenių. Makaronai siūlo šiek tiek daugiau skaidulų porcijoje – 2,5 gramo, o kiaušinių makaronai – 1,9 gramo. Kiekvienoje makaronų porcijoje 10 procentų rekomenduojama moterims paruošto plaušo kiekio ir 7 procentų vyrams. Makaronai taip pat šiek tiek daugiau baltymų nei kiaušinių makaronai – 8,1 gramai, palyginti su 7,3 gramų. Šis baltymas palaiko jūsų plaukus stipraus ir sveiku ir maitina jūsų kaulus ir odą.

Selenas ir magnis

Kiaušinių makaronai ir makaronai sudaro maždaug panašius seleno kiekius, mikroelementus, kurių jūsų ląstelės turi fermentų funkciją, tačiau kiaušinių makaronai suteikia daugiau magnio. Selenas aktyvuoja fermentus, kurie kovoja su vėžio vystymusi, palaiko sveiką kraujagysles ir skatina tinkamą skydliaukės funkciją. Tešla ar kiaušinių makaronų patiekalas suteikia maždaug du trečdalius norimo seleno per dieną. Kiaušinių makaronų ir makaronų magnis taip pat aktyvuoja fermentus, įskaitant tuos, kurie reikalingi DNR gamybai ir energijos gamybai. Kiaušinių makaronų patiekalas siūlo 34 miligramus magnio – 11 procentų rekomenduojamos dienos moterų ir 8 procentų vyrų, o makaronai tiekia 25 miligramus porcijos.

Niacinas ir folatas

Kiaušinių makaronai taip pat siūlo šiek tiek daugiau niacino ir folatų – atitinkamai vitaminų B-3 ir B-9 už pašarą, palyginti su makaronais. Niacinas sudaro koenzimų komponentą, kuris padeda gaminti energiją, taip pat kontroliuoja genų veiklą jūsų audiniuose. Folatas padeda gaminti DNR ir baltymus, todėl labai svarbu sveikam ląstelių augimui. Kiekvienoje kiaušinių makaronų porcijoje siūloma 3,3 miligramo niacino – 24 proc. Rekomenduojama moterims ir 21 proc. Vyrams, taip pat 134 mikrogramai folatų arba vienas trečdalis paros rekomenduojamos dozės. Tešloje yra tik 2,4 miligramai niacino ir 102 mikrogramai folio rūgšties.

Virimas su makaronais ir kiaušinių makaronais

Naudokite kiaušinių makaronus ar makaronus kaip sveiką maistą. Sumaišykite makaronus su skrudintų raudonųjų paprikų, bazilikų pesto ir kapotų kalamatinių alyvuogių, skirtų energingam ir spalvingam patiekalui, arba sumaišykite kiaušinių makaronus moliūgų padaže – pagamintus iš išpjaustytų moliūgų, šviežio salvijos, alyvuogių aliejaus ir graikų jogurto lazdos – už Sustingęs patiekalas. Jei planuojate kepinti makaronų kiaušinių makaronus savo receptuose, naudokite 2 puodelius sausų makaronų už kiekvieną puodelį virtų makaronų, rekomenduojame Nebraskos universitetą Linkolne. Pavyzdžiui, jei jūsų recepte reikalaujama 2 puodelius virtų makaronų, naudokite 4 puodelius žalių kiaušinių makaronų.