Kiek gripo virusas yra užkrečiamas?

Gripas serga milijonus amerikiečių kiekvieną rudenį ir žiemą ir palieka daugelį žmonių, pabrėžė, kad trūksta darbo ar jų vaikai praleidžia mokyklą. Gripas arba gripas plinta iš vieno asmens į kitą, nes ligos metu užsikrečiama milijonai naujų virusų, kurie gali užkrėsti kitus. Supratimas, kai gripas yra užkrečiamas, gali padėti išvengti gripo plitimo jūsų bendruomenėje.

Gripo užkrečiamasis laikotarpis

Gripo pradžia užkrečiama maždaug prieš 24 valandas, kol pasireiškia simptomai. Jūs dažniausiai užkrečiama, kai pirmą kartą susirgsite ir per ateinančias 2-3 dienas. Jūsų simptomų sunkumas priklauso nuo to, kiek naujų virusų gaminamas, todėl esate mažiau užkrečiamas, kai jau pradeda jaustis geriau. Daugelis žmonių sustoja užkrečiama maždaug 5-7 dienas po susirgimo, tačiau jūs galite likti užkrečiamos tiek 10 dienų.

Apriboti gripo plitimą

Siekiant apriboti gripo plitimą, Ligų kontrolės ir prevencijos centrai rekomenduoja likti namuose, kai esate serga, ir mažiausiai 24 valandas po karščiavimo. Dažnai plaunant rankas ir uždengiant kosulį, taip pat padeda apriboti gripo plitimą. Žmonės su susilpnėjusia imunine sistema, pvz., Vyresnioji chemoterapija arba gyvenimas su lėtinėmis ligomis, pvz., Diabetu ar ŽIV, gali būti užkrečiamos ilgiau nei įprastai nuo 5 iki 10 dienų, todėl gali prireikti ilgesnį laiką išvengti sąlyčio su kitais.

Kiti svarstymai

Galite sumažinti riziką gripo gripu ir paplitimu, gripo vakcina kasmet. Jei sergate gripu, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei turite sunkumų kvėpuoti, skausmas krūtinėje, galvos svaigimas, nuolatinis vėmimas ar simptomai, kurie gerėja, o po to staiga pablogėja.