Kiek ilgai šešių savaičių kūdikis miega?

Kūdikio pirmosiomis poromis savaičių miegas buvo tas, apie kurį galėjo tik svajoti. Dabar, kai jūsų kūdikis pasiekė savo šeštąją savaitę, nors jos miego ir pažadinimo modeliai gali būti neaiškiai panaši į tą, kurį turėjo prieš gimdant. Šie modeliai taps tvirtesni, nes jūsų kūdikis mokosi dienos ir nakties koncepcijos, o ji giliau miega.

Miego fazės

Jūsų kūdikis miega tame pačiame cikle kaip ir suaugusiesiems. Pasak “Kids Health”, kurį remia “Nemours Foundation”, jis praeina per mieguistą laikotarpį ir išgyvena greito akių judesio miegą, o po to eina per lengvą, gilų ir labai gilų miegą. Tačiau jūsų šešių savaičių trukmė kiekviename cikle praleidžia mažiau laiko, o REM miego fazėje – daugiau laiko, tikriausiai dėl to, kad REM miego sutrikimai smegenų vystyme, pagal “Baby Center” svetainę.

Miego modeliai

Pasak “Baby Center”, jūsų kūdikis turėtų praleisti nuo 12 iki 16 valandų per dieną, miegodamas po mėnesio amžiaus, tačiau per pirmąsias savaites ji nebus miegoti ilgiau nei dvi-keturias valandas. Kadangi REM miegas nėra toks gilus, kaip ne REM, jūsų kūdikis gali pažadinti nedidelius sutrikimus. Kada nors nuo šeštos iki aštuntosios savaitės ji turėtų pradėti trumpesnius REM miego periodus ir ilgiau giliai miego laikotarpius. Ji taip pat turėtų galėti miegoti trumpesniais laikotarpiais dienos metu ir ilgesniais laikotarpiais naktį. Ji greičiausiai ir toliau maitins bent vieną naktį.

Miegoti per naktį

Nakties miegas paprastai yra svarbus įvykis, kai vaikui nuo 3 iki 6 mėnesių amžiaus. Pasak “Baby Center”, kai kurie kūdikiai gali miegoti ilgiau, kai jie yra jaunesni nei 6 savaites. Bet nesijaudinkite savo vilčių. Per naktį paprastai reiškia nuo penkių iki šešių valandų.

Miego patarimai

Padėkite savo kūdikiui apibūdinti naktį ir dieną bendraujant su juo ir atskleisti jam dienos ir dienos garsus, siūlo “Baby Center”. Kai artėja prieigai prie miego, sekite nuoseklią miego ritmą. Pavyzdžiui, apšviečiame šviesas 30 minučių prieš miegą, suteikiame jam šiltą vonią ir dainuoja atsipalaidavusią lopšinę. Kai jis mieguos ir susižavės, leisk jam kelias minutes sugrįžti, nebent manote, kad jis gali būti sergantis ar nemalonus, siūlo vaikus “Sveikata”. Jei neleisite jam mokytis savimi pasigleminti, jis ir toliau turės sunkumų, kai jis užmigs ir nenusišypso.

Kada skambinti pediatrui

Pasitarkite su savo pediatru, jei jūsų kūdikis atrodo drėkinamas ir sunku jį nuraminti, siūlo vaikus “Sveikata”. Kreipkitės į savo pediatrą, jei turite problemų, susijusių su jūsų kūdikio raumenimis ar maitinimu, kai jis miega, arba jei esate susirūpinę, kaip dažnai ar ilgai miega.