Lengvai virškinamas baltyminis maistas

Jei turite virškinimo sutrikimą, pvz., Krono ligą arba neseniai atlikote ar turėsite operaciją virškinamojo trakto operacijoje, gydytojas gali pateikti jums lengvai virškinamo maisto dietą. Ši dieta yra sudaryta iš mažai ląstelienos medžiagų, kurios sulėtino žarnyno susitraukimus ir leis jūsų virškinimo sistemai atsipalaiduoti. Neįtraukiama jokios maisto kategorijos, tačiau gali prireikti laikinai pakeisti didelio proteinų maisto kiekį, kurį valgote, ir kaip jūs jį pasiruoškite.

Pasirinkite “Lean”, “Tender Meat”

Mėsa, paukštiena ir jūros gėrybės yra lengvai virškinamos, jei pasirinksite skonį, sveikus gabalus arba maltą mėsą ir išvengsite griežtų, šiek tiek porų. Kiekvieną kartą paruoškite kepdami, brakant arba braising, kol mėsa bus minkšta ir gerai išbaigta. Kadangi didelė riebalų suvartojimo dalis gali padidinti daugumą jūsų žarnyno judesių, rinktis liesos jautienos ar kiaulienos, pašalinti odą iš vištienos arba kalakutienos ir vartoti kaip mažiausią kiekį aliejaus, kiek įmanoma, ruošiant maistą. Retkarčiais galite valgyti minkšta virti keptuvę, bet vengti mėsos pusryčių.

Turėti pieno produktų moderuoja

Pienas, minkšti arba kieti sūriai, jogurtas ir kiti pieno pagrindo produktai, pavyzdžiui, ledai ar pudingas, lengvai virškinami. Apriboti savo suvartojimą iki dviejų porcijų kiekvieną dieną, viena porcija yra lygi 1 puodelio jogurto ar pieno arba 1 uncijos sūrio. Pasirinkite mažai arba nevalgius pieno produktus, kurių sudėtyje yra riebalų, kad jūsų riebalų kiekis būtų mažas. Jei esate veganas, griežtas vegetariškas arba laktozės netoleravimas, galite pakeisti augalinius pienus, pieno laktozę arba papildyti laktazės fermentais.

Mėgaukitės kiaušiniais

Visų tipų virti kiaušiniai, įskaitant kietą arba minkštą virtą, plakta, kepta ar keptos, yra priimtini žmonėms, kuriems leidžiama tik lengvai virškinti maisto produktus. Vienas visas kiaušinis skaičiuojamas kaip vienas baltymų kiekis ir yra lygus 1 uncijai virtos mėsos, jūros gėrybių ar paukščių. Jūs turite turėti ne daugiau kaip 3 sveikus kiaušinius kas savaitę, jei turite širdies ligą, padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje ar diabetas, pataria Harvardo visuomenės sveikatos mokyklai. Apsvarstykite galimybę naudoti kiaušinių baltymus arba kiaušinių pakaitalą.

Paimkite augalinius baltymus atsargiai

Venkite visų džiovintų pupelių ir ankštinių daržovių, riešutų, sėklų ir didelės baltymų turinčių grūdų, tokių kaip kvinoja, kol vaisto vartojama mažai plaušelių. Tačiau leidžiama naudoti kreminės riešutų sviestą ir tofu. Viena porcija baltymų yra lygi 1 šaukštai riešutų sviesto arba 2 uncijos tofu. Venkite riešutų sviesto, kuriame yra gabaliukų, tokių kaip traškus žemės riešutų sviestas, ir nevalgykite jokio komercinio vegano ar vegetariško produkto, tokio kaip tempeh, seitan ar veggie mėsainiai, kol pasikonsultuote su savo gydytoju.