Maistas, kurio reikia išvengti divertikuliarinės ligos atveju

Jei neseniai diagnozuota divertikulinė liga, jums jau gali pasireikšti šiek tiek skausmingų šios būklės šalutinių reiškinių. Jei ieškote būdų užkirsti kelią šios ligos progresavimui ateityje, jūsų dieta yra gera vieta pradėti. Svarbu valgyti sveiką didelės ląstelienos dietą, bet taip pat reikia vengti tam tikrų maisto produktų, kad būtų išvengta ligos pablogėjimo.

Divertikuliozė ir divertikulitas

Sąvokos “divertikuliozė” ir “divertikulitas” kartais vartojami vienodai, tačiau yra skirtingos sąlygos. Divertikuliozė atsiranda, kai kartu su žarnyno siena susidaro mažos maišeliai, vadinamieji divertikuliai. Pasak Nacionalinio skrandžio susirgimų ligų informacijos kliringo rūmų, 10 proc. Suaugusių daugiau nei 40 ir 50 proc. Daugiau nei 60 metų amžiaus turi divertikulozę. Kai divertikulas užsikrečia ir uždegimas, būklė vadinama divertikulitu. Daugelis divertikuliozės sergančių žmonių neturi simptomų, tačiau tiems, kurie vystosi divertikuliu, gali pasireikšti tokie simptomai kaip didelis pilvo skausmas, sutrikusios kaklelės, pykinimas, vėmimas, karščiavimas ir šaltkrėtis.

Rafinuoti grūdai

Jei divertikuliozė pasireiškia, dietos su mažu skaidulų kiekiu gali sukelti problemų. Iš rafinuotų grūdų, tokių kaip baltos duonos, bandelės, bagelės ir balti ryžiai, pagamintiems maisto produktams trūksta skaidulų, reikalingų jų virškinimo sistemai perkelti. Lėtas judėjimas gali sukelti vidurių užkietėjimą, sukelia perteklinį slėgį žarnyno sienelėje, dėl ko susidaro divertikuliai ir divertikulozė. Padidinkite savo skaidulų kiekį valgydami daugiau vaisių ir daržovių, nesmulkintų grūdų ir ankštinių.

Riebalai ir raudona mėsa

Riebūs maisto produktai, pvz., Keptos, taip pat gali sukelti vidurių užkietėjimą, pabloginti divertikuliarinę ligą. Be to, riebus maistas gali būti problemiškas, nes riebalai gali blokuoti divertikulę ir sukelti divertikulitą. Kartu su keptais maistiniais vaistiniais preparatais Merilendo universiteto medicinos centras rekomenduoja išvengti raudonos mėsos, jei turite divertikuliarinę ligą.

Poilsio laikymasis

Divertikulitas yra ūminė būklė ir reikia šiek tiek daugiau intervencijos. Divertikulito epizodo metu gydytojas gali rekomenduoti, kad jūsų žarnynas būtų laikomas skaidraus skysčio dieta arba dietos su mažu skaidymu pluošte. Laikydamiesi mažai plaušų turinčios dietos, venkite vaisių ir daržovių, sveiki grūdai, džiovintos pupelės ir ankštiniai augalai. Po to, kai jūsų dvitaškis turi galimybę atsigauti, gydytojas palaipsniui padidins skaidulų kiekį jūsų dietoje.

Ką apie riešutus ir sėklą?

Gydytojai tradiciškai rekomendavo, kad su divertikuline liga sergantiems pacientams būtų išvengta riešutų, sėklų ir kukurūzų. Kai kurie gydytojai netgi pasiūlė pasilikti nuo vaisių ir daržovių su sėklomis, pavyzdžiui, braškėmis, avietėmis, pomidorais ir agurkais. Ekspertai manė, kad šie maisto produktai gali patekti į divertikulę, sukelti infekciją ir uždegimą. Tačiau, atsižvelgiant į Nacionalinę virškinamojo trakto ligų informacijos kliringo centrą, nėra jokių mokslinių įrodymų, leidžiančių paremti šią rekomendaciją, todėl nėra būtina vengti riešutų ir sėklų.