Maisto alergijos, sukeliančios dujų ir pilvo pūtimą

Dujos ir pilvo pūtimas yra galimi alergijos maistui simptomai, bet nėra maisto ar maisto produktų grupės, dėl kurios konkrečiai atsiranda šių problemų. Tačiau maisto alergijos simptomai gali skirtis nuo žmogaus iki žmogaus, todėl gali būti, kad dujos ir pilvo pūtimas yra vieninteliai simptomai, kuriuos galite patirti, jei turite maisto alergiją. Dujos ir pilvo pūtimas taip pat yra dažni maisto netoleravimo simptomai, kurie dažnai yra painiojami su maisto alergija, bet nėra tokia rimta būklė. Jei po tam tikro maisto vartojimo nuolat kyla problemų virškinimo trakte, kreipkitės į kvalifikuotą sveikatos praktiką, kad nustatytumėte pagrindinę priežastis.

Maisto alergija

Pasak maisto alergijos tyrimų ir švietimo grupės, alergija gali būti bet koks maistas, tačiau tik aštuoni maisto produktai sudaro 90 procentų visų maisto alergijų Jungtinėse Amerikos Valstijose. Šie aštuoni maisto produktai apima žemės riešutus, pieną, kiaušinius, soją, kviečius, žuvis, vėžiagyvius ir riešutus, tokius kaip graikiniai riešutai, migdolai ir lazdyno riešutai. Maisto alergija atsiranda, kai imuninė sistema klaidingai taiko nekenksmingą maisto baltymą, vadinamą alergenu, kaip grėsmę jūsų organizmui ir jį išpuolius. Tai išleidžia kelias chemines medžiagas, tokias kaip histaminas, kurie patenka į kraują ir sukelia alerginės reakcijos simptomus.

Dažni simptomai

Virškinimo trakto sutrikimai yra dažniausiai pasireiškę maisto alergijos simptomai, įskaitant pykinimą, vėmimą, viduriavimą ir skrandžio skausmą. Taip pat gali pasireikšti dujos ir pilvo pūtimas, tačiau nėra dažniausiai pasitaikančių simptomų. Kiti simptomai, susiję su maisto alergija, yra čiaudimas, sloga, nosies užgulimas, niežulys arba raudona oda, bėrimas, sausas kosulys ir keistas skonis burnoje. Moterys gali susidurti su gimdos susitraukimais. Sunki alerginė reakcija, vadinama anafilaksija, gali sukelti rimtą nurimą, dusulį ir lūpų, liežuvio ir (arba) gerklų patinimą. Taip pat gali pasireikšti stiprus kraujospūdžio sumažėjimas, taip pat skausmas krūtinėje. Anafilaksija reikalauja skubios medicininės pagalbos, nes ji gali būti mirtina, jei ji nebus gydoma.

Maisto netolerancija

MedlinePlus teigimu, dažniausiai dėl maisto netoleravimo pasireiškia dujos ir pilvo pūtimas, pasireiškiantis po konkretaus maisto vartojimo. Tai dažnai kyla dėl maisto alergijos. Tačiau maisto netoleravimas apima tik virškinamąjį traktą ir nesukelia imuninės sistemos. Nors maisto netoleravimas gali turėti panašių simptomų kaip alergija maistui, visų pirma susijusi su virškinimo trakto sistema, jie nėra pavojingi gyvybei. Tipiški maisto netoleravimo simptomai yra pilvo pūtimas ir (arba) spazmas, viduriavimas, dujos ir pykinimas. MedlinePlus duomenimis, kukurūzų produktai, pieno produktai ir kviečiai bei kiti maisto produktai, kuriuose yra glitimo, dažnai sukelia maisto netoleravimą.

Tinkamas gydymas

Vienintelis būdas nustatyti, ar turite alergiją maistui, yra kreiptis į kvalifikuotą sveikatos praktiką. Jis gali atlikti kraujo tyrimus ir odos dusinimo testus, kurie gali nustatyti, ar Jums yra alerginė reakcija. Jums gali tekti laikyti maisto dienoraštis, kad galėtumėte stebėti, kokie maisto produktai sukelia reakciją. Jei turite alergiją, turėsite išvengti problemiško maisto ir, greičiausiai, turėsite turėti injekcinį švirkštimą, kurio sudėtyje yra epinefrino – hormono, kuris, įkvėpus į savo kūną, gali užkirsti kelią jūsų organizmui patekti į anafilaksiją. Gydytojas taip pat gali atlikti tyrimus, kad nustatytų, ar esate maistą netoleravęs.