Maisto grupės angliavandenių, baltymų, riebalų, vitaminų ir mineralų grupėms

Maisto grupės yra klasifikuojamos maisto dalijant į pagrindines kategorijas. Grupės pavadinimai suderina maisto produktus pagal jų sudėtį ir maistines savybes, pagrįstas mitybos mokslu. Jungtinių Valstijų žemės ūkio departamentas klasifikuoja maisto grupes. Remiantis USDA, pagrindinės penki maisto grupės yra grūdai, vaisiai, daržovės, pienas ir mėsa.

Angliavandenių maisto produktuose yra cukraus ir krakmolo, kad energija būtų gliukozės forma. Kūnas pageidauja smegenų, centrinės nervų sistemos ir raudonųjų kraujo kūnelių gliukozės veikimo. Medicinos dietos referencinių dozių makroelementams institutas nurodo maisto grupes, kurias sudaro grūdai, daržovės ir vaisiai, kaip angliavandenių šaltinius. Grūdams priskiriami maisto produktai, tokie kaip sveiki kviečiai, avižos, miežiai, rugiai ir rudieji ryžiai. Kukurūzai, makaronai, bulvės ir duonos yra daržovės, kurių sudėtyje yra krakmolo pavidalo angliavandenių. Augaliniai angliavandenių maisto šaltiniai yra obuoliai, greipfrutai, vynuogės, persikai ir apelsinai. Medicinos institutas teigia, kad apie 55 procentus dienos dietos turi būti angliavandeniai. Paprastas cukrus, saldainiai ir gazuoti sodai yra dar vienas angliavandenių šaltinis pagal savavališkąsias kalorijas, tačiau leidinyje “Sveikata” patarėjai nenaudoja šių šaltinių, nes trūksta kitų maistinių medžiagų maisto produktuose.

Baltymai tiekia energiją, bet pagrindinis baltymų vaidmuo dietoje yra gydomų sužeistų audinių ir augimo bei vystymosi organizme. “Alive:” Kanados žurnalas “Sveikata ir mityba” apibūdina kitą esminę baltymų funkciją išlaikant imuninę sistemą ir hormonų pusiausvyrą. Baltymų pavyzdžiai patenka į mėsos, pieno ir daržovių maisto grupes. Pvz., Paukštienos, mėsos, kiaušinių ir žuvies bei augalinių baltymų, tokių kaip riešutai, sėklos, pupelės ir ankštiniai produktai. Pieno maisto grupėje yra baltymų maisto produktai: pienas, sūris ir jogurtas. Augaliniai maisto produktai, kurių sudėtyje yra baltymų, apima tokius daiktus kaip žirniai, tofu, Sojos pupelės ir lęšiai. Medicinos institutas rekomenduoja, kad 20 proc. Dietos būtų baltymų.

Kaip teigia “Consumer Medical Journal”, trys riebalų rūgščių, mononesočiųjų ir polinesočiųjų riebalų rūgščių formos gamina riebalų rūgštis, pvz., Omega-3 riebalų rūgštį ir omega-6 riebalų rūgštis, kurių reikalauja daugiau kaip pusė organizmo ląstelių. Omega-3 riebalų rūgštys yra būtinos neurologiniam augimui ir vystymuisi. Omega-6 riebalų rūgštys formuoja struktūrines membranas ląstelėse ir yra reikalingos normaliai odos funkcijai. Alyvuogių, avokado, rapsų ir žemės riešutų aliejuje yra mononesočiųjų riebalų, žuvies, graikinių riešutų, dygminų ir kukurūzų aliejuje yra polinesočiųjų riebalų. Medicinos institutas rekomenduoja vartoti tik mononesočiųjų ir polinesočiųjų riebalų turinčius maisto produktus. Šiuolaikinė dieta turi turėti 30 procentų riebalų, kad būtų galima suvartoti kalorijų kiekį.

JAV dolerio dietos rekomendacijose dėl amerikiečių 2010 m. Paaiškinamos maisto produktų grupių mikroelementų šaltiniai. Kai kurie mikroelementų šaltiniai, pvz., Vitaminas E, egzistuoja visose, išskyrus pieno maisto grupes. Vitamino E šaltinis yra grūdų su stipriais grūdais, vaisių avokaduose, daržovių morkų sultyse ir morkų su sardinėmis. Kiti vitaminai ir mineralai yra visose maisto grupėse. Visą vitaminų ir mineralų klasifikaciją galite rasti JAV dolerio dietos gairėse “Amerikiečiai 2010”.

Angliavandeniai

Baltymai

Riebalai

Vitaminai ir mineralai