Maisto produktai, kurie gali padidinti spermatozoidų skaičių

Jei turite mažą spermatozoidų kiekį, galite stebėtis, ar tam tikri maisto produktai gali padidinti jūsų skaičių. Nors daugelis maisto produktų buvo parduodami, kad pagerintų vyriškąjį vaisingumą, nėra pakankamai mokslinių įrodymų, kuriais paremti šie teiginiai, ir tikrai nėra maisto ar maistinių medžiagų, yra stebuklinga kulka. Tačiau kai kurios maistinės ir mitybos veiksniai atlieka svarbų vaidmenį užtikrinant, kad jūsų sperma yra aktyvi, sveika ir gausus. Maisto produktų planas, apimantis įvairius maisto produktus, įskaitant žuvį, vaisius, daržoves ir nesmulkintus grūdus, suteikia optimalų spermatozoidų kiekį ir kokybę.

Nors tinkamas spermatozoidų skaičius yra būtinas, siekiant padidinti kontracepcijos tikimybę, spermos judrumas ir morfologija – normalus dydis ir forma – taip pat yra būtinos, kad būtų pagerinta galimybė, kad kiaušinėlis bus apvaisintas. Dietos modeliai arba bendras maisto pasirinkimas gali būti susiję su spermos kokybe ir kiekiu. Remiantis 2012 m. Spalio mėn. “Žmogaus reprodukcijos” ataskaita, žuvies, vištienos, vaisių, daržovių, ankštinių ir sveiki grūdų turtinga dieta yra susijusi su padidėjusia spermatozoido judesiu, bet neatsižvelgiama į morfologiją. Peržiūros straipsnis, paskelbtas 2016 m. Gegužės-birželio mėn. “Azijos žurnalas Andrologija”, susijęs su laipsnišku svorio mažėjimu per sveiką mitybą ir mankštą, dėl padidėjusio spermatozoido kiekio. Be to, jei rūkote, sustojimas gali pagerinti spermatozoidų kiekį, judrumą ir morfologiją.

Omega-3 riebalai yra susiję su pagerėjusiu spermatozoidų kiekiu ir spermos kokybe. Riebiose žuvyse, įskaitant lašišą ir sardines, dažnai žymimi širdies sveikais riebalais, omega-3 riebaluose yra riebalų, o omega-3 augaliniai šaltiniai randami maisto produktuose, pavyzdžiui, riešutuose ir linų sėklose. “Mitybos žurnale” paskelbtoje 2014 m. Ataskaitoje buvo tiriamas žuvų suvartojimo dažnis, palyginus su vyriškumo vaisingumo veiksniais, ir susieta maždaug nuo 1 iki 6 porcijų per savaitę iš tamsiosios mėsos žuvies, tokios kaip lašiša ir tunai, iki 51 proc. Didesnis spermatozoidų skaičius, palyginti su vyrų, kurie retai eko žuvis, skaičius. Šis tyrimas taip pat susieja didesnę žuvų suvartojimą – tiek baltos, tiek tamsiosios mėsos žuvis – su spermos morfologija. 2012 m. Atliktame “Reprodukcijos biologijos” tyrime nustatyta, kad pridedant riešutus, omega-3 augalų šaltinį, gali pagerėti spermatozoidų kokybė, bet neatsižvelgiama į vyrus, vartojančius tipišką amerikietišką mitybą.

Kai kurie kiti maisto produktai buvo susiję su spermos kiekio padidėjimu. Tyrimai, paskelbti 2014 m. Gegužės mėn. “Vaisingumas ir sterilumas”, parodė, kad didelė spermos koncentracija ir judrumas buvo susiję su mažai riebių pieno produktų vartojimu, daugiausia su mažu riebalų pienu, tačiau neaišku, ar už tai atsakingas kalcis ar kita maistinė medžiaga Nauda. 2012 m. Sausio mėn. “Vaisingumas ir sterilumas” paskelbtame tyrime nustatyta, kad grūdai padidina spermatozoidų kiekį ir su jais susijusius vaisius bei daržoves, siekiant pagerinti spermatozoidų kokybę. Autoriai teigia, kad tai gali būti susiję su maistinėmis medžiagomis, įskaitant antioksidantais, randamais šiuose maisto produktuose. Braškės, mėlynės, kiviai, špinatai, pomidorai ir brokoliai yra vaisių ir daržovių, kurių sudėtyje yra antioksidantų, pavyzdžiai. Dieta, kurioje pabrėžiami sveiki grūdai ir vaisių bei daržovių įvairovė, gali suteikti daugelio ingredientų optimaliam spermos gamybai.

Cinkas, selenas, folatai ir vitaminai A, E ir C yra tarp maistingųjų medžiagų, būtinų spermos augimui, vystymuisi ir judumui, ir apsaugoti spermą nuo žalos. “Azijos žurnalas” Andrologija “2016 m. Gegužės-birželio mėn. Ataskaitoje nurodė, kad tam tikros maistinės medžiagos, ypač papildytos, gali pagerinti šių spermatozoidų parametrus. Pavyzdžiui, autoriai pažymėjo, kad didelio dozės seleno papildai 26 savaičių laikotarpiu pagerino spermatozoidų skaičių. Nors daugumoje maisto produktų nėra šiuose prieduose esančio seleno kiekio, kasdien naudojama tik kelios Brazilijos riešutai. Tačiau trūksta specifinių maisto produktų, kuriuose yra spermatozoidų maistinių medžiagų, ir jų poveikio spermatozoidų kiekiui suvartojimo tyrimai.

Remiantis ataskaita, paskelbta 2015 m. Spalio-gruodžio mėn. “Žmonių reprodukcinių mokslų leidinyje”, net 2 proc. Visų vyrų turės neoptimalų spermatozoidų skaičių ir kokybę. Jei jūsų spermatozoidų skaičius yra mažas, svarbu pastebėti gydytoją, kuris specializuojasi reprodukcinės sveikatos srityje, nes yra daugelio galimų mažo skaičiaus priežasčių. Jūsų gydytojas gali patarti gydymo būdais ir strategijomis, siekiant pagerinti spermatozoidų skaičių ir kokybę, arba aptarti variantus ar procedūras, kad padidintų nėštumo tikimybę. Be to, galite gerinti spermatozoidų kokybę ir potencialų spermatozoidų kiekį, valgydami sveiką mitybą, nustojus rūkyti ir prarasti svorio. “Kay Peck, MPH, RD

Dietos modeliai ir gyvenimo būdas

Omega-3 riebalai

Vaisiai, daržovės, pienas ir grūdai

Vitaminai ir mineralai

Įspėjimai ir atsargumo priemonės