Maisto produktai, kurių fukoidanas yra didelis

Fucoidanas yra sulfatuotas polisacharidas, kuris natūraliai atsiranda keliose rudųjų jūros dumblių rūšyse – vienoje iš labiausiai paplitusių jūrinių dumblių formų pasaulyje. Polisacharidai yra angliavandeniai, sudaryti iš daugybės monosacharidų, pagrindinių visų angliavandenių konstrukcinių dalių. Remiantis “Memorial” Sloan-Kettering Cancer Centre, in vitro tyrimai parodė daug žadančių įrodymų, kad fukoidanas gali būti naudingas žmonėms. Nors valgomieji jūros dumbliai yra Tolimųjų Rytų virtuvės pagrindas, jie dar nėra tokie vakarietiški valgiai.

Imunosupporcinės savybės

Maisto produktai, turintys daug fukoidano, gali padėti jūsų imuninei sistemai kovoti su infekcija ir ligomis. Viena iš galingiausių naudos sveikatai, kurią teigia fukoidanas, yra jo funkcinis kūno imuninės sistemos palaikymas, teigia “Seafood Sense” autorius, klinikinis dietologas Kenas Babalas. Jis nurodo daugybę tyrimų, kurie buvo nukreipti į šį fucoidano vaistų savybių aspektą. Babalas pažymi, kad vienas tyrėjas lygino fukoidano mitybinį makiažą su pienu “geriausias imuniteto palaikantis maistas”. Polisacharidas labai stiprina imuninę sistemą, sustiprindamas fagocitozę, procesą, per kurį kraujo ląstelės ataka ir Sunaikinti patogenus, pvz., Bakterijas ir virusus. Fukoidanas taip pat padidina brandžių baltųjų kraujo kūnelių, kurie kinta jūsų kūne, skaičių, taip stiprinant pirmąją gynybos liniją nuo infekcijos ir ligos.

Priešvėžiniai ypatumai

Didelė fukoidano dieta taip pat gali padėti išvengti ir gydyti vėžį. Memorialinis Sloan-Ketteringo vėžio centras teigia, kad keli laboratoriniai tyrimai parodė, kad fukoidanas turi gydomųjų savybių, kurios gali būti naudingos kovojant su kai kuriomis vėžio formomis, tačiau įspėja, kad iki šiol trūksta žmonių duomenų. Centras nurodo vieną tyrimą, kuris parodė, kad fukoidanas slopina vėžinių ląstelių plitimą, užkertant kelią naviko ląstelių sukibimui su ekstraląsteliniu matricu. Kitame tyrime fucoidanas sukelia žmogaus tipo T ląstelių leukemijos viruso I tipo arba HTLV-1, sukeliančio suaugusią T ląstelių leukemiją, apoptozę arba užprogramuotą ląstelių mirtį. Polisacharidas atveria kelią apoptozei, inaktyvuojant NF-kB – natūraliai esančią medžiagą, reguliuojančią priešapoptozinius baltymus.

Valgomieji jūros dumbliai

“20 metų jaunesni” pratybų fiziologas Bob Greene ir mitybos specialistas Diane L. McKay aptarė kai kuriuos valgomuosius jūros dumblius, kuriuose yra didelis fukoidano kiekis. Kombu, populiarus visoje Japonijoje, ypač Okinawoje, yra lengvas skonio jūros dumbliai, kurie yra pagrindinis sultinio, vadinamo dashi, ingredientas. Be fukoidano, kombu yra daug magnio, mineralo, kuris yra būtinas optimaliam sveikatai. Hijiki, taip pat žinomas kaip hiziki, yra daug fukoidano, magnio ir kalio ir yra šviežias kaip salotų ingredientas Japonijoje ir kitose Tolimųjų Rytų dalyse. Jei jums patiko misos sriuba, jūs jau valgėte wakame, žalią daržovę, kuri paprastai randama sriuba. Be to, turtingas mangano, wakame turi daug natrio, todėl ribokite savo suvartojimą, kad išvengtumėte didelio natrio vartojimo padidėjimo. Limu moui, populiarus Polinezijoje populiari jūros dumbliai, ypač Tonga, taip pat yra daug fucoidan. Daugumą šių jūros dumblių galima rasti Azijos maisto parduotuvėse, dažnai džiovintos formos.

Jūrų bestuburiai

Rusijos tyrinėtojai Vladivostoko Ramiojo vandenyno bioorganinės chemijos instituto (RUM) mokslininkų grupėje nustatė, kad keletas jūrinių bestuburių rūšių, kurių kai kurie yra valgomieji, turi daug fukoidanų. Šios būtybės yra jūrų anemones, jūros gurkšniai, jūros gurkšniai ir gruobeliai, segmentiniai jūrų kirminai, krevetės su krevetėmis, atsiskyrėlių krabai, sniego krabai, gaudyklės ir daugybė moliuskų. Tyrėjai paskelbė savo išvadas 2003 m. Kovo mėn. “Biochemijos” numeryje.