Maisto produktai, kuriuos galima išvengti rozacea

Jei esate raudonas veidas, net kai jūs neveikia arba jausmas nesijaučia, galite turėti rosacea. Apytikriai 16 milijonų amerikiečių kenčia nuo odos sutrikimo, kuris dažniausiai pasireiškia asmenims nuo 30 metų ir turinčių raudonos nosies, skruostų ir smakro simptomų – su spuogais arba be jų – ryškūs kraujagyslės veidas ir raudona, sudirgusi kraujas Pagal Nacionalinės rosacea draugijos nuomones. Nors rosacea nerekomenduojama, galite kontroliuoti jo simptomus, naudodamiesi priešuždegiminiais receptiniais vaistais ir vengiant tam tikrų maisto produktų vartojimo.

Džiovinti arba fermentuoti maisto produktai

Džiovinti arba fermentuoti maisto produktai yra dideli histaminu ir yra dažni rosacea sukelia. Džiovinti vaisiai, tokie kaip džiovinti abrikosai, datas, slyvos, figos ar razinos gali sukelti reakciją. Turėtumėte vengti marinuotų ar rūkytų mėsos, sojos padažų, raugstų kopūstų, kimče ir senų arba fermentuotų sūrių, tokių kaip mėlynas sūris. Taip pat turėtumėte vengti Roquefort ir Parmesan sūrio.

Maisto produktai, kurių sudėtyje yra acto

Maisto produktai, kurių actas jiems taip pat yra didelis histaminas, ir gali sukelti rozacea išaugo. Kečupas, majonezas, marinuoti agurkai, marinuoti burokėliai, čili padažas, alyvuogės ir padažai turi acto ir gali pabloginti rosacea simptomus.

Aštrus maistas

Kai kalbama apie rosacea, aštrus maistas yra dažnas kaltininkas. Turėtumėte vengti bet kokio maisto, kuriame yra prieskonių, pvz., Baltos, juodos ar raudonos paprikos, kajenos, kario miltelių ar paprikos. Prieskoniai, kuriuos galite naudoti kaip pakaitalus, yra kmynai, raudonėliai, cinamonai, didionai, šalavijas, kalendra, bazilikai arba čiobreliai. Jums nereikės paaukoti skonio, kad išvengtumėte rosacea, bet tiesiog reikia vengti karštų prieskonių, dėl kurių praskaidrėja.

Karštas maistas

Karšto maisto temperatūra gali sustiprinti rosacea. Tai nereiškia, kad reikia pereiti prie ledų ar šaltos sriubos dietos, tačiau pradėjus keletą pakeitimų, pvz., Laukti, kol jūsų maistas būtų šiek tiek atvėsęs, o ne valgyti iš krosnies karštą vamzdį, arba riboti puodelius Karšta kava, kurią geriate, gali skirtis nuo aiškios odos ir ryškių raudonųjų pustulių.

Venkite alkoholio

Alkoholio vartojimas dažnai pablogina rosacea. Stenkitės apriboti alkoholio vartojimą, kad sumažintumėte rožinės šaknų skausmo sunkumą ar dažnį arba visiškai išvengtumėte alkoholio. Alkoholis, ypač alus ir vynas, yra labai aukštas histaminas, kuris sukelia rosacea simptomus.

Keletas daržovių yra daug histamino, todėl juos reikia vengti, jei jie sukelia reakciją. Tai yra avokadai, baklažanai, grybai, špinatai ir pomidorai. National Rosacea Foundation taip pat rekomenduoja vengti citrusinių vaisių, bananų ir raudonųjų slyvų.

Vaisiai ir daržovės

Pieno pavojai

Nustatyta, kad šokoladas ir vanilinas taip pat sukelia rosacea. Jogurtas ir grietinė taip pat yra įprasti laidų laidai. Jei rastumėte bet kurį iš šių maisto produktų, kurie sukelia protrūkį, geriausia pašalinti juos iš savo dietos, kad išvengtumėte reakcijos.