Pirštų blokavimo pratimai

Finger blokavimo pratimai yra reabilitacijos pratimai, kurie apima atskirų pirštų ar nykščių sąnarių išskyrimą, siekiant išvengti operacijų komplikacijų ir atkurti jėgą. Pasak “Eaton Hand”, sausgyslių sąnariai yra labiausiai paplitusi problema po sausgyslių taisymo, o pirštų blokavimo pratimai yra specialiai sukurti, siekiant išvengti šios komplikacijos.

Pirštų blokavimo pratimai padeda sulenkti lenkimo ir ištiesinimo pirštų sausgyslių, taip pat padeda pagerinti jūsų rankena. Kai naudojamas kaip reabilitacijos dalis, pratimai stiprina, atstato judesio spektrą ir užkirsti kelią standumui ir judesio praradimui nuo sausgyslių sukibimo. Biblioteka “Therapy” pažymi, kad šie pratimai gali būti pernelyg sudėtingi atlikti po operacijos ar sužalojimo, todėl pasitarkite su savo gydytoju, kada yra saugu juos pridėti prie jūsų reabilitacijos procedūros.

DIP jungtis yra piršto galas arba viršutinis junginys. DIP blokavimas padeda atkurti judesio ir stiprumo diapazoną galinėje jungtyje, atlikite bet kurį iš pirštų, išskyrus nykštį. Pradėkite palaikydami pirštą kita ranka tiesiai po galine sąnario ir tiesiai virš vidurinio jungties. Tada sulenkite ir ištiesinkite pirštą, naudodamiesi tik galine sąnario, laikydami likusius pirštus tiesus, ištemptas ir judesiu.

PIP yra vidurinis junginys, arčiausiai nukreiptos pirštų jungtys, o PIP blokavimas apsaugo nuo standumo ir padidina judesio jėgą bei jėgą. Išplėskite pirštus ir naudokite kitą ranka, kad galėtumėte išlaikyti spaudimą, kad pritvirtintumėte pirštą tiesiai po vidurine jungtimi. “Hand Surgical Associates” pažymi, kad jūsų tikslinė stabilizavimo zona turėtų būti tiesiai aplink, kur jūs turėtumėte dėvėti žiedą. Sulenkite ir ištraukite pirštą, naudodami tik vidurinį jungtį, išlaikydami likusius pirštus ištemptus ir judesius.

Jūs galite atlikti nykščio blokavimo pratimus ir dviejose vietose, nors jų yra šiek tiek sunkiau rasti. Norėdami dirbti nykščio viršutinį susiliejimą, palaikykite arba laikykite nykščiu tiesiai po paskutine jungtimi, tada lenkdami ir ištraukite nykštį naudodami tik paskutinę jungtį. Norint dirbti nykščio pirštu, slėgis ir stabilizuokite tiesiai po nykščio pagrindu. Biblioteka “Therapy” teigia, kad spaudžia ties krūviu, leidžiančiu sulenkti krutėlę. Tada sulenkite ir ištieskite nykščius, naudodami tik kumštelį arba pagrindo jungtį.

Pagrindai

DIP blokavimas

PIP blokavimas

Thumb Blocking