Pluošto maisto produktai ir purvinas išmatos

Jei staiga pradėsite valgyti daug gausus pluošto turinčius maisto produktus, pvz., Vaisius, daržoves ir nesmulkintus grūdus, gali išsivystyti purvinas ir drumstas išmatos. “MedlinePlus” teigia, kad didžioji ląstelienos suvartojimo daugumai šalutinių poveikių pasireiškia per tris dienas. Jei jūsų nepatogus išmatos tęsiasi ilgiau kaip tris dienas, paskambinkite savo gydytojui aptarti savo simptomus. Tam tikros sveikatos būklės gali sukelti viduriavimą nuo plačiai vartojamų maisto produktų vartojimo.

Kas yra “Fiber”?

Pluoštas yra augalinių maisto produktų dalis, kurios organizmas negali virškinti ar absorbuoti. Kai geriate maisto produktus, jūsų virškinimo sistema sugeria riebalus, baltymus ir angliavandenius, kurie naudojami energijai. Maisto dalis, kuri lieka neapsaugota, yra pluoštas. Pluoštas padeda išlaikyti įprastą žarnyno būklę ir paprastai vartojamas vidurių užkietėjimui ir aukštam cholesteroliui gydyti. Harvardo visuomenės sveikatos mokykla teigia, kad vidutiniškai amerikietis turėtų kasdien suvartoti nuo 20 iki 35 g pluošto, tačiau dauguma žmonių tik valgė apie 15 g. Pluoštas parduodamas papilduose, bet yra efektyviausias, jei suvartojamas jūsų dietoje.

Fiber-turtingas maistas

Dauguma gaiviųjų gėrimų daugiausia yra vaisiai, daržovės ir sveiki grūdai. Pluoštas klasifikuojamas kaip tirpus arba netirpstantis. Tirpusis skaidulas absorbuoja vandenį virškinimo metu ir tampa geliu panaši medžiaga, kuri padeda sušvelninti jūsų išmatą. Paprasti maisto produktai, kurių sudėtyje yra daug tirpių skaidulų, yra pupelės, obuoliai, morkos, vos, psilija, citrusiniai vaisiai, žirniai ir avižos. Netirpus skaidulas gali padėti žmonėms, kurie kovoja su vidurių užkietėjimu ar netaisyklingų žarnų judesiais. Dažni netirpių pluoštų šaltiniai yra kviečių sėlenos, riešutai ir brokoliai.

Nesąžiningos kėdės

Labiausiai tikėtina, kad laisvas ir drėgnas išmatos yra per daug greitai pridedamos skaidulos į savo mitybą arba per daug skaidulų. “MedlinePlus” paaiškina, kad padidindami plaučių kiekį savo mityboje, reikia nedelsiant įdėti pluoštą, kad būtų išvengta neigiamo šalutinio poveikio. Dažnas šalutinis poveikis yra pilvo pūtimas, dujų ir skrandžio skausmas. Pernelyg didelis pluošto kiekis gali neleisti jūsų organizmui įsisavinti tam tikrų maistinių medžiagų.

Apsvarstymai

Tam tikros virškinimo sąlygos, pavyzdžiui, dirgliosios žarnos sindromas, celiakija ar Krono liga, gali sukelti pernelyg didelį viduriavimą nuo plaučių turinčio maisto vartojimo. Jei pastebėjote kraują išmatose arba atsiranda viduriavimas, kiekvieną kartą, kai valgote tam tikrą maistą, kurio sudėtyje yra ląstelienos, kreipkitės į gydytoją. Jūsų būklės diagnozė gali būti tinkamai gydoma, siekiant išvengti tolesnių komplikacijų.