Pratimai stuburo stenozei kaklelyje

Jei turite kaklo ar stuburo kaklo stuburo stenozę, galite patirti lėtinį skausmą. Skausmas taip pat gali apriboti kaklo judesio diapazoną, kuris paprastai yra labiausiai judanti jūsų stuburo dalis. Pratimai, ypač judesio ir stuburo stiprinimo judesiai, gali būti svarbi atsigavimo ir skausmo malšinimo dalis. Pasitarkite su savo gydytoju arba fizioterapeutu apie savo būklę prieš pradėdami ruožus ar pratimus.

Stenozė

Pasak Spineuniverse.com, nugaros stenozė yra sustorėjęs stuburo kanalas, erdvė, kurią sukuria jūsų slanksteliai, per kuriuos praeina stuburo smegenys. Kai stenozė atsiranda, ji daro spaudimą nugaros smegenims, kuri yra vienas iš jūsų nervų centrų. Stenozė dažniausiai pasireiškia stuburo dalies kaklelio ir juosmeninės dalies arba nugaros dalies slankstelių dalimis, nors tai gali atsirasti bet kur ir nugarkaulio styga. Tai gali sukelti išsipūtę diskai arba kaulų atramos, kurios gali būti dėl senėjimo, per didelio jautrumo ar genetinės polinkio. Šie veiksniai gali susiaurinti stuburo kanalą, dėl kurio atsiranda skausmas.

Fizinė terapija

Pasak Spineuniverse.com, jūsų būklės reabilitacija gali apimti masažą, chiropractic darbą, nesteroidinius priešuždegiminius vaistus ar NVNU ir elektrinį nervų stimuliavimą. Šios galimybės gali padėti sumažinti uždegimą ir galbūt sumažinti skausmą. Masažas ir chiropraktinis darbas turėtų būti nukreiptas mažinti spaudimą nugarkauliams ir padidinti raumenų, esančių kaklo ir stuburo, lankstumą.

Aerobinis pratimas

Nepaisant to, kad reikia vengti didelių aerobinių pratimų, švelniai vaikščioti ir net maudytis gali būti naudinga, jei turite stuburo stenozę, teigia Spineuniverse.com. Kai vanduo papildo plūdrumą, gravitacijos poveikis jūsų kūnui yra sumažėjęs. Taigi, jūsų stuburo ir raumenų nereikia dirbti nuo gravitacijos. Plaukimas taip pat sustiprina visus raumenis, kurie eina prie kaklo ir stuburo. Atsižvelgiant į jūsų sužalojimą, reikia pasirūpinti, kad neatsiverstų kaklo. Pasitarkite su savo gydytoju apie reikiamus plaukimo smūgius pagal savo būklę.

Judesių amplitudė

Judėjimo ar ROM pratimai yra gyvybiškai svarbūs, kad kaklą judantį ir sumažintų skausmą. Būtinai atlikite pratimus švelniai, niekada nesilaikydami skausmo. Pasak “Dcdoctor.com”, vienas ROM pratimas tiesiog virsta galvą. Šis judesys gali būti atliekamas sėdėdamas, stovėdamas ar gulėdamas ant galvos pagal palaikomą pagalvę. Pradėkite, švelniai pasukdami galvą į kairę ir laikydami 10 sekundžių. Lėtai nuleiskite galvą atgal į centrą ir pasukite į kitą pusę. Pakartokite kelis kartus kelis kartus per dieną. Jūs taip pat galite švelniai leisti sunkumą traukite galvą į priekį, o tai padidina vietos tarp jūsų slankstelių. Nejudinkite raumenų, o paprasčiausiai leiskite savo galvą natūraliai pakilti.

Padidėjęs pagrindinis stipris gali būti naudingas jūsų stuburo atžvilgiu. Jūsų pilvo dalys, įskaitant viršutinį ir apatinį abs, skersines pilvo ertmes ir obliques, taip pat jūsų apatinės nugaros raumenys, sudaro jūsų branduolį. Stiprus bagažinės laikymas gali pagerinti jūsų laikyseną ir potencialiai sumažinti jūsų stuburo sužalojimo pavojų. “Joga” ir “Pilates” siūlo įvairius pagrindinius stiprinimo pratimus, tokius kaip “Pilates” surinkimas ir jogos lentos. Taip pat galite atlikti nuolatinius ir sėdintus priekinius alkūnės, kurios tvirtina raumenis ir stuburą. Kai jūs ištiesink, įsitraukite į savo pagrindinius raumenis, tuo pačiu suderindami nugarą su vienu slanksteliu.

Stiprinimas