Rankų ir kojų mėšlungimas

Rankų ir kojų mėšlungis yra skausmingi, nevalingi raumenų susitraukimai, kurie dažnai būna be įspėjimo. Nors dauguma spazmų yra gana nekenksmingi ir nesukelia ilgalaikio pavojaus, juos gali sukelti daug veiksnių. Pasak Merilendo medicinos centro, spuogų dažnai sukelia raumenų nuovargis, dehidracija, mineralinių medžiagų trūkumas ir vaistai. Susišvirkštus rankose krampsniai gali būti nuovargio ar širdies ligos požymis, todėl šiuos simptomus turėtumėte patikrinti medicinos specialistas.

Raumenų nuovargis

Labai sunkus kėlimas ar treniruotės, kol raumenų išsekimas gali sukelti mėšlungį. Raumenų susitraukimai veikia, išleidžiant nustatytą kiekį natrio ir kalio. Kai apmokestinamas sunkiosiomis ar ištvermingomis treniruotėmis, raumenys, kurių trūksta tinkamo mineralų kiekio, negali sutalpinti ir atsipalaiduoti, dažnai būna susitraukusioje padėtyje, dėl ko kyla spazmai. Riebalai, kurie statiškai sutriko ilgą laiką, taip pat greičiausiai kramps. Ranka rašydami ilgą laiką gali patirti mėšlungį.

Dehidratacija

Dehidratacija, paprastai sukelta fizinių krūvių metu, gali sukelti sutrikus rankų, kojų ar kitų raumenų. Amerikos ortopedijos chirurgų akademija teigia, kad prakaitavimas naikina natrio, kalio ir chlorido raumenis. Kramtymas įvyksta, kai šios mineralinės medžiagos nepakeičia per tinkamą hidrataciją. Geriamasis vanduo ir sporto gėrimai pratimo metu jus hidratuos, taip pat suteiks reikalingų mineralų. Norėdami išvengti dehidratacijos ir galimų mėšlungių, Amerikos taryba pratimai rekomenduoja vartoti nuo 90 iki 125 uncijų. Skysčio kiekvieną dieną, daugiau, jei jūs užsiimate intensyvaus fizinio krūvio

Sveikatos sąlygos

Spazmai, ypač kojose, gali būti rimtos sveikatos būklės rezultatas. Pasak MayoClinic.com, atšerozė ar kraujavimas iš arterijų gali apriboti kraujo tekėjimą į kojų raumenis, dėl kurio krampsta. Nervų pažeidimai, ypač nugaros ir stuburo srityje, taip pat gali sukelti kojų raumenis. Kojų spazmai taip pat yra susiję su inkstų liga, anemija ir diabetu.

Gydymas

Kramtymas dažniausiai trunka ilgiau nei 15 minučių. Kai atsiranda spazmai, AAOS rekomenduoja nutraukti veiklą ir švelniai ištempti tvirtą plotą. Atrodo, kad tempimas yra labiausiai naudingas, kol vyksta iki mėšlungio išleidimo. Pakaitinė šiluma ir šaltis tramdomoje zonoje taip pat gali padėti gydyti paveiktą vietą. Jūs galite išvengti mėšlungio, įtraukdami į kasdienį tempimo procedūrą, paimdami multivitaminą ir palaikydami tinkamą drėkinimą