Riebalų deginimas ir angliavandenių deginimas

Maistas turi didelį vaidmenį kultūroje, visuomenėje ir gyvenimo kokybės – akivaizdu, tai skanu! – bet galiausiai maisto produktai yra degalai. Maistiniai angliavandeniai ir riebalai yra jūsų ląstelių ir audinių kuro šaltiniai ir padeda jums valdyti kasdienę veiklą, įskaitant sunkius treniruotes. Jūsų organizmas nudegina riebalus ir angliavandenius šiek tiek kitaip – ypač fizinio krūvio metu, su angliavandeniais, sudegintais didesniu intensyvumu. Bet tai yra bendra deginamų kalorijų dalis, kuri labiausiai reikalinga svorio kontrolei – ne tai, ar šios kalorijos pagamintos iš angliavandenių ar riebalų.

Deginimas riebalų vs Deginimas angliavandeniliai

Tiek angliavandeniai, tiek riebalai gali tarnauti kaip energijos šaltiniai – jie abu yra pageidaujami kaip kuro per baltymus, kuriuos galite gauti iš savo dietos arba suskaidydami raumenis. Jūs gausite angliavandenius energijai iš gliukozės kiekio kraujyje, paprasto cukraus ar saugomo glikogeno – didelio angliavandenių molekulės, pagamintos iš šimtų gliukozės vienetų, išdėstytų šakotomis grandinėmis. Jūsų raumenys ir kepenys saugo glikogeną beveik iškart energijai ir pradeda vartoti glikogeną kurui, kai jūsų raumenys sunkiai dirba – pavyzdžiui, treniruotės metu. Jūsų ląstelės taip pat gali ištraukti cukrų iš kraujo kūnelio ir paversti jas naudingos energijos šaltiniu. Jūs taip pat galite gauti energijos iš riebalų. Kai riebus maistas valgote, riebalai išsiskiria į riebalines rūgštis, kurios įsisavina kraują ir gali būti naudojamos energijai. Išsaugoti riebalai – kaip ir jūsų kūno riebalai – taip pat tarnauja kaip kuro šaltinis. Kai jums reikia daugiau energijos, nei gaunate iš savo maisto, jūsų riebalų ląstelės pradeda suskaidyti ir išlaisvinti riebalų rūgštis, kurią naudoja jūsų kiti audiniai. Kadangi jūsų saugomos riebalų ląstelės išleidžia vis daugiau riebalų, jos tampa mažesnės, todėl jūs sumažinsite svorį ir atrodysite mažesnį.

Deginant angliavandenius ir riebalus treniruotėse

Treniruotės metu galite sudeginti tiek riebalus, tiek angliavandenius – ir jūs greičiausiai baigsite sudeginti abu derinius. Gliukozės kiekis kraujyje ir saugomas glikogenas suteikia “greitą” energiją – jie greitai virsta degalais. Kadangi angliavandeniai turi tik 4 kalorijas energijos vienam gramui, jūsų glikogeno parduotuvės nebebus amžinai. Tęsdami treniruotę, pradėsite deginti riebalus. Nors riebalams paversti naudingą energiją ilgiau, nei angliavandenių, riebalai turi 9 kalorijas vienam gramui, todėl jis yra labiau koncentruotas energijos šaltinis. Uždegimo metu angliavandeniai ir riebalai reiškia, kad jūs kalorijų uždegimas. Pavyzdžiui, 150 svarų asmuo sušyla per 30 minučių vidutinio sunkumo dviračiu 260 kalorijų per dviračiu ir 391 kalorijas per 30 minučių intensyvaus dviračių. Jūsų individualus kalorijų deginimas gali skirtis priklausomai nuo jūsų svorio – kuo sunkesnis esate, tuo daugiau kalorijų jums dega – ir kiek kalorijų yra iš angliavandenių ir riebalų veiklos metu gali skirtis nuo žmogaus iki žmogaus.

Saugokitės “Fat Burning Zone” mito

Kokia angliavandenių ir riebalų dalis, kurią sudeginsite treniruotės metu, priklauso nuo to, kaip sunkiai dirbate. Dėl didesnio intensyvumo treniruočių reikia greitesnės energijos, todėl naudosite didesnę angliavandenių dalį kure. Žemesnio intensyvumo pratyboms nereikia tiek daug “greito” energijos, taigi jūs dirbate išgėrę didesnę riebalų rūgščių dalį; tai yra jūsų “baltos džiūvimo zonos” bėgimo takelio principas – dažniausiai nurodoma zona Širdies aparato širdies ritmo diagramoje. Dirbant riebalų deginimo zonoje reiškia, kad jūsų intensyvumas yra santykinai žemas – taigi jūs turite šiek tiek širdies susitraukimų dažnio, o tai reiškia, kad iš deginamų kalorijų didesnė dalis bus riebalų. , Tiesa? Ne visai. Nors jūs sušildysite didesnę savo kalorijų dalį iš riebalų mažesniu intensyvumu, daugiau bendrų kalorijų sunaudosite didesniu intensyvumu. Tai reiškia, kad jūs prarandate daugiau svorio, dirbdami aukštesniu intensyvumu – ir sudegindami daugiau kalorijų nei buvimas vadinamojoje “riebalų deginimo zonoje”.

Burning Kūno riebalai: Bottom Line

Galų gale, išsiaiškinti, ar jūs sudeginate angliavandenius ar riebalus energijai, nėra svarbu svorio netekimui – svarbu deginti daugiau kalorijų, nei valgote, laikotarpį. Kiekviena riebalų riebalų dalis yra maždaug 3500 kalorijų, taigi jums reikės papildomai sušerti 500 kalorijų per dieną, kad per savaitę išleistų svarą. Tuo metu jūsų kūnas susimaišo su riebalais, kad kompensuotų energijos deficitas, o tai reiškia, kad jūs pradėsite mažėti. Užuot nerimaudamas dėl riebalų ir angliavandenių, kuriuos degate, dėmesio Apie aktyvų gyvenimo būdą ir kalorijų kiekį kontroliuojamą maistą, į kurį įdėta mažiausiai perdirbtų, maistingų maisto produktų, – galvokite apie sveikuosius grūdus, liesą baltymą, pupeles, riešutus, daržoves ir vaisius. Jūs ne tik pasieksite sveiką svorį, bet ir padidinsite savo sveikatą bei gerovę.