Sausos, nelygios ausys

Jei pastebėjote sluoksniavusią, sausą odą savo ausyse ar aplink, neplėškite plaukų ant ausų ir nepaisykite jų. Dribsnius gali sukelti seborėjinis dermatitas, dermatologinė būklė, sukelianti želė odos dribsnių, arba alerginė reakcija, dėl kurios oda gali išsilyginti ir išdžiūti. Pasitarkite su gydytoju prieš bandydami gydyti savo odos būklę.

Priežastys

Plyšių skilimas ausyje gali būti sukeltas seborėjinio dermatito, dermatologinės būklės, kurią gali sukelti stresas, mielės, vadinamos malassezija, šaltas žiemos oras ir kartais nuo ligų, tokių kaip ŽIV ir AIDS ar Parkinsono liga, sako MayoClinic.com. Dulkes, sausas ausys taip pat gali sukelti odos alergija iš kvapų, šampūnų, losjonų ar kitų medžiagų, kurias naudojate aplink savo ausis.

Simptomai

Dėl seborėjinio dermatito plintančios ausys gali lydėti geltonos ar baltos spalvos masės odos paviršiuje. Teritorija gali niežti ar jaustis nepatogiai. Dėl alerginės reakcijos odos nudegimo gali būti dilgėlinė, odos pūslė, niežėjimas ar keista bėrimas, pažymi Amerikos alergijos astmos ir imunologijos akademija.

Neveikos ir namų gynimo priemonės

Amerikos odontologų koledžo dermatologijos svetainė, norėdama pašalinti nelygus odą dėl seborėjinio dermatito, rekomenduoja skrandžio susižalotojoje zonoje plauti nereikalingą šampūną, kuriame yra aktyviojo ingrediento kaip cinko piritiono, ketokonazolo ar seleno sulfido. Įsigykite šias šampūnas vaistinėje ar maisto parduotuvėje. Kelis mėnesius masažuojate šiek tiek šampūno ant ausies, tada gerai nuplaukite. Jei manote, kad jūsų odos lupimas yra dėl alergijos, pašalinkite įtariamą alergeną iš odos ir nenaudokite jo. Jei tai nesibaigia, pleiskanojanti oda jūsų ausyse pasitarkite su gydytoju.

Gydytojo gydymas

Jei negalite pašalinti seborėjinio dermatito be recepto, gydytojas gali skirti gydymą receptiniais vaistais, kurių sudėtyje yra ketokonazolo ir cezonido. Ypač sunkiems seborėjinio dermatito atvejams gydytojas gali skirti gerti vaistus, tokius kaip terbinafinas. Jei nesate tikri, kas sukelia jūsų odos alergiją, jūsų gydytojas arba alergologas gali atlikti alergijos tyrimus, kad nustatytų, kuri aplinka ar produktas sukelia jūsų reakciją, pažymi Amerikos akademija alergijos, astmos ir imunologijos svetainėje.

“Expert Insight”

Remiantis Amerikos odontologijos kolegijos dermatologija, seborėjinis dermatitas atsiranda asmenims, kurie odoje gamina per daug riebalų ar aliejaus. Kai aliejus kaupiasi, pityrosporum mielės gali pradėti augti aliejuje, kuris gali sumaišyti su bakterijomis ir sukelti dar labiau patvarią problemą. Seborėjinis dermatitas gali grįžti, jei nutraukiate gydymą.