Silkės ir sardinės bei nauda

Silkės ir sardinės yra dviejų rūšių riebios žuvys. Tokiu būdu jie gauna didelę dalį kalorijų, 50 proc. Ar daugiau, iš riebalų. Kaip teigia Amerikos širdies asociacija, kai kurie iš šių riebalų yra omega-3 riebiųjų rūgščių pavidalu, kurių nauda yra trigliceridų kiekio mažinimas, kraujo spaudimas ir sumažėjusi nenormalių širdies ritmo rizika, kuri rekomenduoja bent dvi porcijas riebalų žuvų per Savaitę. Abi žuvys yra geri baltymų ir kitų maistinių medžiagų šaltiniai, tačiau egzistuoja tam tikri pagrindiniai mitybos skirtumai.

Vitaminas D yra riebaluose tirpstantis su hormonų funkcijomis organizme. Jos pagrindinis vaidmuo yra išlaikyti kalcio balansą. Kalcis yra būtinas stipriems kaulams. Be to, vitaminas D yra svarbus tinkamai imuninei funkcijai ir kraujospūdžio reguliavimui. Šaltiniai yra saulės šviesa, stiprinti maisto produktai ir gyvūniniai produktai. Per 100 g sardinėse yra beveik 200 tarptautinių vienetų, arba TV, vitamino D, kuris yra apie 30 procentų paros rekomenduojamos suaugusiųjų dozės. Priešingai, silkėse nėra vitamino D.

Žuvys gauna kalorijas iš baltymų ir riebalų. Kaip riebios žuvies, silkių išsiskiria 65 proc. Kalorijų iš riebalų. Per 100 g patiekalo, kuris yra lygus apie 3,5 uncijos ir yra 250 kalorijų, silkių sudėtyje yra apie 18 g riebalų ir 100 mg cholesterolio. Sardinės yra mažesnės kalorijų, gauna mažiau kalorijų iš riebalų ir yra mažiau cholesterolio. Per 100 g sardinėse yra 185 kalorijų, 10,5 g riebalų ir maždaug 60 mg cholesterolio. Todėl sardinės yra geresnė galimybė, jei skaičiuosite kalorijas arba žiūrėsite cholesterolio kiekį.

Vitaminas B-12 yra svarbus vandenyje tirpus vitaminas, kuris vaidina svarbų vaidmenį nervų audiniuose ir kraujo kūneliuose. Senyvo amžiaus žmonėms būdingi trūkumai, pažymima Linuso Paulingo instituto simptomai, įskaitant anemiją ir atminties praradimą. Suaugusiesiems turėtų būti skiriama 2,4 mikrogramų per dieną vitamino B-12. Šaltiniai yra stiprinami maisto produktai, tokie kaip pusryčių grūdai ir mitybos mielės, ir gyvūniniai produktai. Tiek sardinės, tiek silkės yra puikus vitamino šaltinis. Per 100 g, sardinės ir silkės kiekvienoje yra apie 9 mcg B-12 arba daugiau kaip 300 procentų paros poreikio. Nerimas pavojaus sveikatai yra susijęs su per dideliu B-12 vartojimu.

Tiek sardinės, tiek silkės yra daugybe kitų pagrindinių maistinių medžiagų. Sardinės yra didesnės geležies ir kalcio, nors silkė suteikia maždaug 10 procentų rekomenduojamo mineralų kiekio. Abu yra puikūs mineralinio seleno šaltiniai, kurie veikia kaip laisvųjų radikalų gaudyklė, taip pat žinoma kaip antioksidantas, apsaugantis jūsų ląsteles nuo žalos dėl oksidacinio streso. Sardinėse yra beveik 1,4 mg vitamino E, kitas antioksidantas, o silkėse nėra vitamino E. Kaip minėta, šiose riebiose žuvyse yra daug omega-3 riebalų rūgščių. Silkė suteikia daugiau kaip 2 g / 100 g patiekalų, o sardinės – daugiau nei 1,2 g.

Vitaminas D

Kalorijos, riebalai ir cholesterolis

Vitaminas B-12

Kiti maistiniai produktai