Šilumos smūgiai ant odos

Šilumos smūgiai ant odos, taip pat žinomi kaip karščio bėrimas, dažniausiai susidaro dėl per didelio karščio ir drėgmės poveikio. Sąlyga gali būti tokia lengva kaip keletas mažų iškilimų, bet taip pat gali išsivystyti į skausmingą odos pūslėjimą. Pasak Ligų kontrolės ir prevencijos centrų, šilumos išbėrimas yra vieno tipo šilumos stresas, kuriame jūsų kūnas tampa perkaitęs ir negali tinkamai atsipalaiduoti.

Kodėl karščio smūgiai plėtojami

Šilumos smūgiai yra užblokuoti prakaito kanalai. Kai kūno temperatūra pakils, natūraliai jis stengsis prakaituoti. Jei jūsų oda išlieka šlapi nuo prakaito ilgą laiką, prakaitas gali prasiskverbti į prakaito kanalus, todėl jie užkimšti ir uždegti.

Kur šilumos smūgių forma

Šilumos smūgiai gali vystytis bet kur jūsų kūno. Kai kurios iš jų dažniausiai pasitaikančių vietų yra sritys, kuriose kontakto su oda ir oda yra pastovios, pvz., Po krūtimis arba kai yra ribojamas oro srautas, pvz., Kirkšnis. Kitos bendros sritys, galinčios sukelti šilumos smūgius, yra krūtinė ir odos raukšlės ant kaklo.

Kaip gydyti šilumos smūgius

Jei susidarysite šilumos smūgius, laikykite odą kiek įmanoma sausesniu, kad bėrimas nepadidėtų ar užsikrėtė. Venkite trinties ant odos, kuri gali atsirasti naudojant sandarus drabužius. Jei bėrimas yra toje vietoje, kur oro srautas yra minimalus, pabandykite naudoti kūdikių miltelius, kad sugertumėte drėgmės perteklių. Jei karštis yra neišvengiama dėl darbo ar kitokių situacijų, dažnai sutrinkite ir sutepkite kūną atvėsti. Jei jūsų išsiveržimai yra blizgūs, vengti jų atidarymo, kuris gali sukelti infekciją.

Didelės rizikos

Tie, kurie dirba karštoje aplinkoje, pavyzdžiui, statybų darbuotojai vasaros mėnesiais, ir gaisrininkai bei kiti, kurie dažnai susiduria su aukšta temperatūra, yra labai jautrūs šilumos smūgiams. Be to, žmonės, kurių kūnai yra silpnesni, pvz., Kūdikiai, vaikai ir pagyvenę žmonės, yra didesnė karščio smūgių ir kitų susijusių šilumos streso simptomų rizika.

Papildomos priežastys

Karštas oras nėra vienintelis dalykas, dėl kurio galite tapti per karšta ir išsivystyti šilumos smūgius. Esant šaltesnėms sąlygoms, jūs galite linkęs per daug suardyti save arba savo vaikus, kad išliktų šiltas, o tai gali padidinti prakaitavimą ir sumažinti oro patekimą į odą. Kūno temperatūra taip pat yra didesnė, kai kyla karščiavimas, tačiau labai didelis karščiavimas gali sukelti karščio bėrimą dėl to, kad jūsų organizmas stengiasi prakaituoti.