Sušaldykite džiovintą maistinę mitybinę informaciją

Anksčiau dėl savo nedidelio svorio ir mitybinio turinio, užšaldžius džiovintą maistą Vietnamo karo metu buvo kariai. Šiandien tai kosminių kelionių pagrindas. “LoveToKnow Organic” tinklalapyje sakoma, kad džiovintų patiekalų užšaldymas skonis ir gerai atrodantis, ilgesnis tinkamumo laikas ir yra lengviau nešamas ir laikomas nei šviežias. Kai kurie populiarūs užšaldyti džiovinti maisto produktai yra daržovės, vaisiai, mėsa, kava, sultys, užkandžiai, desertai ir pietų stalai.

Istorija

“LoveToKnow Organic” teigimu, “sušaldyti” džiovinti maisto produktai buvo nuo senovės Peru inkų. Inkai išsaugojo savo augalus Maču Pikču kalnuose, o žemas oro slėgis kartu su dideliu aukščiu, šaltas oras išgarino vandenį pasėliuose. Šiandien vanduo iš šaldytų maisto produktų yra vadinamas “liofilizavimu”. Po II pasaulinio karo kompresuojamas džiovinimo procesas.

Procesas

Emergency Essentials tinklalapyje aprašomas liofilizavimo procesas, kuris sukuria įvairius lengvai ruošiamus maisto produktus. Pirma, švieži maisto produktai yra greitai sušaldyti, o vakuuminė kamera pašalina drėgmės kiekį, taikydama mažą šilumą, dėl kurios ledas išgaruoja be lydymosi. Džiovintas liofilizatas sveria maždaug 90 proc. Mažiau nei prieš džiovinant liofilizaciją.

Informacija apie maistą

“LoveToKnow Organic” teigia, kad užšaldyti džiovinti maisto produktai išlaiko maistingąsias medžiagas ir vitaminus, kurių jie buvo pirmą kartą pasiėmus. “Honeyville” praneša, kad užšaldyti džiovinti maisto produktai padeda vartotojams patenkinti rekomenduojamas penkis porcijas vaisių ir daržovių per dieną, nes šaldyti džiovinti maisto produktai yra patogu laikyti ir vartoti. Visų pirma Honeyville, šaldytų džiovintų braškių, mėlynių, aviečių, kukurūzų, morkų ir žirnių, teikia papildomų maistinių privalumų, tokių kaip pluoštas, antioksidantai, fitoprotezai, vitaminai B ir vitaminas A, folio rūgštis, geležis, folatai, tiaminas, pantoteno rūgštis ir vitaminai. C. Amerikos vėžio tyrimų institutas teigia, kad šviežių vaisių antioksidaciniai fitocheminiai vaistai yra saugomi po to, kai vaisiai yra džiovinti liofilizuojant ir kad šie fitocheminiai gali pasiekti kraujotaką.

Dehidratuota priešais šaldytą džiovintą

“Wilderness Dining” paaiškina, kad užšaldyti džiovinti maisto produktai skiriasi nuo dehidratuotų maisto produktų keliais būdais. Sušaldyti džiovinti maisto produktai gaminami naudojant mažą šilumą, todėl tik mažiausias žalos maisto produktas yra originalus aromatas, tekstūra ir skonis. Tačiau procesas yra daug laiko, o reikalaujama mašina yra brangiai kainuojanti. Kita vertus, “Wilderness Dining” teigimu, dehidratuoto maisto drėgmė pašalinama išgarinant – tai pigesnis metodas, kuris gerina maisto produktus, pvz., Pipirus, pomidorus ir svogūnus; svetainėje “Survival Acres” teigiama, kad tipiški dehidruoti maisto produktai yra vieno ingrediento maisto produktai Pavyzdžiui, ryžius ar pupeles, ir jie reikalauja virimo ir prieskonių. Sušaldyti džiovinti maisto produktai dažnai turi keletą ar daugiau pagardų ir ingredientų ir yra iš anksto suvirškinti. Kai atidarius džiovintus produktus užšaldyti, reikia šildyti tik karštu vandeniu.

Saugus saugojimas

Džiovintų maisto produktų šaldymo trukmė priklauso nuo maisto rūšies. Pavyzdžiui, “Survival Acres” teigia, kad bendrovė “Mountain House” teigia, kad jos liofilizuotas maisto produktas turi 30 metų galiojimo laiką, o “Alpine Aire” sako, kad jo liofilizuoti maisto produktai praėjo 15 metų; “Saugaus maisto saugojimo” principas yra tai, kaip jį saugo. “Survival Acres” teigia, kad šaldytą džiovintą maistą išlaikyti netaikoma tiesioginėms saulės spinduliams, pastovioje temperatūroje vėsioje arba tamsioje vietoje ir tose vietose, kurios gali užtvindyti. Pasak kompanijos, papildoma nauda užšaldyti džiovintą maistą gaunama iš jo koncentruoto dydžio, leidžianti vienerius metus tiekti maistą, kad jis atitiktų 2 pėdų ir 3 pėdų diametrą, o pakuotės būtų sukrauti apie 5 pėdų aukščio. Priduria, kad liofilizuoti džiovinti maisto produktai lengvi svoriai – apie 75 90 proc. Lengvesni nei jų pradinis svoris – jie idealiai tinka pakavimo išgyvenimo arba avarinių komplektų.