Sveikas parduotuvių sąrašas

Prekyba maistu, ypač didesniuose prekybos centruose, dažnai atrodo sudėtinga užduotis. Gerai suplanuotas maisto produktų sąrašas, skirtas sveikiems maisto pasirinkimams, yra naudingas, kai reikia rasti tinkamą maistą jūsų sveikai mitybai. Pasak “Ajovos valstybinio universiteto”, jūsų parduotuvių plano organizavimas jūsų maisto produktų sąraše padeda greitai surasti norimus maisto produktus ir leidžia išvengti greito maisto ir kitų nesveikų maisto pasirinkimų. Taip pat pastebėsite, kad jūs praleidžiate mažiau laiko apsipirkdami, jei pateiksite gerai paruoštą maisto produktų sąrašą.

Daržovių kintamieji

“Veggie” yra mažai kalorijų, daug skaidulų, daug vitaminų ir mineralų, todėl jiems reikia sveikos mitybos. Mažinkite pesticidų poveikį pasirinkdami ekologiškus daržoves. Perkant veggijas, rasite daugybę pasirinkimų tiek skyriuje “šaldiklis”, tiek gaminio skyriuje. Pirkite sezonines šviežias daržoves, kad gautumėte geriausias produkcijos žemas kainas. Bulvės, pomidorai, salotos, kūdikių morkos, salierai, pipirai, agurkai ir svogūnai yra geresni, kai nupirko švieži. Brokoliai, žiediniai kopūstai, sumaišyti daržovės ir žaliosios pupelės yra gerai, kai užšaldytos. Konservuoti žirniai, morkos ir sumaišyti daržovės taip pat yra sveikas ir maistingas variantas, kurį galima laikyti toliau naudoti ateityje.

Švieži vaisiai

Vaisiai suteikia jūsų organizmui skaidulų, kalio, folatų ir vitamino C. Jei įmanoma, įsigykite organinių vaisių, kad išvengtumėte pesticidų. Mažai kalorijų, vaisius galima valgyti kiekvieną valgį iš dienos ir gerai dirba, kai patiekiamas desertas. Obuoliai, apelsinai, bananai, kriaušės ir persikai yra idealūs vaisiai valgyti šviežias kaip užkandis. Arbūzas, vynuogės, braškės, mangai, ananasai, nektarinai, kiviai, mandarinai ir kantalopai – tai visi sveiki vaisių pasirinkimai. Pasirinkite sezono vaisius, kad gautumėte geriausią pasiūlymą.

Pilno grūdo

Valgyti dietą, turint visą grūdus, gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje, palaikyti tinkamą žarnyno funkciją ir sumažinti širdies ligų vystymosi riziką. Grūdai suteikia jums jaustis išsamesnę, o tai padeda kontroliuoti savo svorį. Pasirinkite sveiką grūdų duoną, visą kviečių pitą arba visą kviečių ar kukurūzų tortilją sveikam sumuštiniui. Galite valgyti sveiką mitybą, o ne rafinuotus baltos spalvos miltus, valgydami visą grūdų pusryčius, pastas ir rudus ryžius.

Liesas baltymas

Mėsa, paukštiena, jūros gėrybės ir kiaušiniai yra puikūs baltymų šaltiniai. Jūsų organizmui reikia baltymų veikti tinkamai. Omega-3 riebalų rūgštys, randamos jūros gėrybėse, padeda išvengti širdies ligų. Pasirinkite liesos mėsos gabalėlių ir venkite valgyti paukščių odos, kad sumažintumėte riebalų ir cholesterolio kiekį savo dietoje. Riešutai, pupelės ir žirniai yra daug baltymų ir skaidulų, yra užpildo ar užkandžiai.

Pieno produktai

Pieno produktai yra kalcio ir yra stiprinami vitaminu D, kuris padeda kurti stiprius dantis ir kaulus. Pienas, jogurtas, sūriai ir ledai yra pieno produktų pavyzdžiai. Sojos, migdolų ir ryžių pienas yra maistingi, kalcio stiprinti pieno pakaitalai tiems, kurie naudojasi veganų dieta arba žmonėms, kurie netoleruoja laktozės. Pasirinkite mažai riebalų arba nemaistinius pieno produktus ir sūrius, kad išvengtumėte perteklinių sočiųjų riebalų.

Ieškodami sveikų gėrimų rasite daugybę sultų, sodų, kavos, arbatos ir skonio bei buteliuose esančio vandens. Venkite soda ir saldžių sultys, nes jos gali pridėti iki 150 tuščių kalorijų vienai porcijai jūsų dietai. Mažai riebūs pieno ir pieno pakaitalai, daržovių sultys ir vaisių sultys be cukraus yra sveikesni pasirinkimai. Paprastoje kavoje ir arboje yra naudingų flavonoidų ir antioksidantų. Pasak Harvardo visuomenės sveikatos mokyklos, žalioji arbata gali padėti išvengti širdies ligų, o kava gali sumažinti riziką susirgti 2 tipo cukriniu diabetu. Pridedant kvapiąsias medžiagas, plaušelius, cukrų ir saldiklius, sveika arbata ar kava paversta labai nesveiko gėrimu. Vanduo visada yra geriausias pasirinkimas, kai kalbama apie gėrimą. Pirkite buteliuose esantį vandenį į rinką arba filtruokite savo vandens čiaupą namuose.

Sveiki gėrimai