Sveikiausia vegano sviesto alternatyva

Asmenys gali nuspręsti priimti veganų dietą dėl sveikatos, moralinių ar religinių priežasčių. Gyvenimas veganų gyvenimo būdas nėra be iššūkių, ypač siekiant rasti sveiką, kvapnus alternatyvas maisto produktams iš ribotų kategorijų, įskaitant pieno. Specialiai veganams paruoštos sviesto alternatyvos yra įvairių skonių ir tekstūrų asortimento bei sveikumo laipsnių. Atsižvelgiant į jūsų virimo būdą, galite naudoti įvairius sveiko sviesto pakaitalus.

Vegan dietos apribojimai

Tikras veganas nevalgia jokių pieno, mėsos, paukštienos, jūros gėrybių ar kiaušinių. Todėl veganai turi rasti sveikų maisto pakaitalų šioms maisto grupėms, kad užtikrintumėte tinkamą mitybą ir subalansuotą mitybą. Laimei, yra keletas sveikų sviesto ar margarino alternatyvų. Pasirinkta parinktis dažnai priklauso nuo to, kaip produktas bus naudojamas, pvz., Kaip plitimą, gaminant maistą ar kaip kepimo ingredientą.

Komerciniu požiūriu paruošti veganų sviesto alternatyvos

Kelios kompanijos gamina labai sveikas, tik veganiškas sviesto alternatyvas. Nors paprastai yra brangesni negu nevagonų analogai, šie sviesto pakaitalai yra paruošiami be jokių veganinio puristinio tabu sąrašo sudedamųjų dalių: išrūgų, laktozės, kazeino ir kazeinato. Jie yra širdies sveika, be cholesterolio ir turi būti be jokių pieno produktų pėdsakų, kurie būtų pažymėti “veganas”. Venkite produktų, kurių sudėtyje yra trans arba hidrintų riebalų, nes jie kelia grėsmę širdies ir kraujagyslių sveikatai.

Riešutų sviestas

Dar viena sveika, veganinė sviesto alternatyva – riešutų sviestas. Kad atitiktų veganų mitybos taisykles, paprasčiausias riešutų sviestų variantas yra riešutai, sumalti į lygų tyrą, be kitų sudedamųjų dalių. Dažniausiai veganų puristams yra žemės riešutų sviestas, migdolų sviestas ir sojos sviestas. Tai apima kai kuriuos riebalus, natūraliai randamus riešutuose, kai kurie taip pat gaminami su nedideliu kiekiu alyvų, kurie padidina riebalų kiekį. Riešutų sviestą galima įsigyti sveikatos parduotuvėse ar namuose.

Augalinės alyvos

Kitas pasirinkimas, dažnai rekomenduojamas veganams gaminti, yra augaliniai aliejai. Alyvuogių aliejus yra kvapnus, bet taupesnis už linų sėmenų aliejų. Pastarąją įprastai vartoja veganai kepant ir ruošiant maistui, tai prideda nedidelį riebalų kiekį, bet širdies sveiką veislę, o ne tas, kurios prisideda prie blogojo cholesterolio kiekio. Aliejus taip pat gali būti naudojamas duonams arba skrudiniui panardinti, tai yra įprasta praktika netgi tarp nevganų daugelyje Europos ir Artimųjų Rytų šalių.