Tulžies pūslės skausmas ir apelsinai

Jei įtariate, kad apelsinai sukelia tulžies pūslės skausmą, jūsų vertinimas gali būti tikslus. Kaip ir bet kokia kita medicininė būklė, reikia pasitarti su savo gydytoju arba gastroenterologu, kad nustatytumėte, ar apelsinai sukelia tulžies pūslės skausmą. Ronaldas Hoffmanas, nacionalinis autorius, lektorius ir atstovas sveikatos klausimais, teigia, kad apelsinai yra bendras maisto sukeltas tulžies pūslės ataka. Jūsų gydytojas nustatys efektyviausią gydymą jūsų ligai.

Pilvo pūslelinė

Skausmas dėl tulžies pūslės yra tulžies dumblo, tulžies akmenų ar uždegimo tulžies pūslele rezultatas. Jūsų tulžies pūslė yra maišelis, kuriame yra papildomos tulžies, jei valgysite riebus maistą, kuriame reikia daug tulžies. Žolelė yra geltona medžiaga, kuri naudojama virškinimo metu, kad suskaidytumėte riebalus, todėl jie gali būti absorbuojami į kraują. Miltelinio šlapimo pūslelinė yra mikroskopiniai tulžies akmenys, kurie paprastai nepastebimi. Žarnų akmenys yra akmenukai, panašūs į klasterius, kurie gali įstrigti tulžies pūslės atidaryme, sukelia stiprų skausmą. Gydytojas gali naudoti ultragarso technologijas, kad nustatytų jūsų skausmo priežastį.

“Trigger Foods”

Pasak dr. Hoffmano, apelsinai gali sukelti tulžies pūslės skausmą, susijusį su maisto alergijos mechanizmu. Kiti įprasti maisto produktai yra riešutai, pupelės, kiaušiniai, kiauliena, paukštiena, pienas, kava, svogūnai ir kukurūzai. “MedlinePlus” teigia, kad valgant riebalų turinčius maisto produktus, padidės jūsų šlaunikaulio skausmo atsiradimo tikimybė, jei sergate tulžies pūslės liga. Venkite keptų maisto produktų, tokių kaip bulvytės, kepta vištiena ir hasšos rudos spalvos, taip pat natūraliai riebalų turinčių maisto produktų, tokių kaip ledai, kremas ir sviestas. Jei pastebėsite, kad apelsinai nuolat sukelia tulžies pūslės skausmą, nustokite valgyti apelsinus ar kitus maisto produktus, kuriuose yra oranžinių šalutinių produktų, tokių kaip apelsinų sultys ar apelsinų aliejus.

Gydymas

Švelnios formos tulžies pūslės liga gali būti gydoma dietiniais pokyčiais. Sunkesnė tulžies pūslės liga, susijusi su tulžies akmenimis, gali būti gydoma nustatytais vaistais, kurie per kelerius metus gali padėti ištirpinti tulžies akmenligę. Jei tulžies pūslė tampa uždegimas ar užkrėstas, jums gali tekti jį pašalinti chirurginiu būdu.

Rėmuo sumišimas

Gali būti, kad jūs painiojate rėmą su tulžies pūslės skausmu. Rėmuo yra dažnas po valgymo labai rūgštus maisto produktus, tokius kaip apelsinai. Skausmas ir diskomfortas nuo rėmens gali pasireikšti bendrame regione, kuriame gali išsivystyti tulžies pūslės skausmas – krūtinės kaulo centre. Remiantis “FamilyDoctor.org” duomenimis, ryklė atsiranda, kai skrandžio rūgštis patenka į jūsų stemplę, todėl dirgina jūsų gerklė ir viršutinė krūtinė.