Žalia ir geltona išmatose mažiems vaikams

Siekdami apsaugoti ir rūpintis savo vaikais, daugelis tėvų stebi jų mažų vaikų žarnos judesių spalvą. Tam tikrais atvejais žalias ir gelsvas išmatos gali išsivystyti dėl įprastų priežasčių, bet gali reikšti ir problemą. Sužinokite faktus apie besikeičiančią koją mažiems vaikams, įskaitant galimas priežastis, galimas komplikacijas ir kada reikia kreiptis į gydytoją.

Faktai

Jūsų vaiko normaliosios žarnos judesių spalvos dažnai kyla iš jo valgomų maisto produktų. Pasak Theresa Kyle, sertifikuotos pediatrijos slaugytojos praktikos ir knygos “Essentials of Pediatric Sursing” autoriaus, įprastos spalvos yra rudos, oranžinės, geltonos ir žalios spalvos. Kai mažyčiai vartoja įprastą valgomąjį valgomąjį valgomąjį maistą, dažnai jie patiria bizono išvaizdą į vystyklą arba tualetą, o maisto gabalėliai, pavyzdžiui, kukurūzai ar žirniai, gali pakelti savo mažyliuos išmatos padidėjusį geltoną ar žalsvą atspalvį. Panašiai ir maisto produktai, turintys daug chlorofilo, galvoja apie žalią daržovę, gali sukelti žalios spalvos išmatą. Pasak Kyle, ši vaiko išmatos požyma atsiranda dėl jūsų nesenstančių žarnų.

Apsvarstymai

Jūsų vaiko išmatų nuoseklumas ir dažnumas yra pagrindinis veiksnys, padedantis jums nustatyti, ar žalios ir geltonos žarnos judesiai sukelia signalizaciją. Normalus odos dugno žarnos išsiskyrimas gali skirtis priklausomai nuo to, kad jis yra šiek tiek drąsus, kad jis gerai suformuotas. Atsižvelgiant į jo kasdienius modelius ir žarnyno įpročius, jūsų mažylis gali išmatuoti taip dažnai, kaip du kartus per dieną arba retai, kaip vieną kartą per savaitę ir vis tiek būti sveika, pažymi dr. Michael Roizen, “Teigiamo vaiko auginimo” auklėtojas. Nepriklausomai nuo spalvos, plona ar vandenyje išmatuota išmatos, kuri įvyksta tris kartus ar kasdien, paprastai rodo viduriavimą.

Laiko rėmelis

Gastroenteritas dažniausiai sukelia žaliųjų ar geltonojo viduriavimo atvejus mažiems vaikams. Šios trumpalaikės žarnyno infekcijos kyla iš įvairių virusų ir bakterijų. Be viduriavimo, dažniausiai simptomai yra pykinimas, vėmimas ir pilvo spazmai. Retai pasitaikantys simptomai yra šaltkrėtis, prakaitavimas, karščiavimas, raumenų skausmai ir apetito stoka. Remiantis “Medline Plus” duomenimis, rotavirusas dažniau sukelia sunkų gastroenteritą vaikams nei bet kuris kitas virusas ar bakterijos. Daugeliu atvejų šis viduriavimas neturi trukti ilgiau nei dvi ar tris dienas. Dėl sunkių atvejų reikia kreiptis į gydytoją, ypač jei jūsų mažylis susiduria su komplikacijomis.

Identifikavimas

Nuolatinis arba išjungtas žalias ir gelsvasis išmatos mažiems vaikams gali reikšti malabsorbcijos sutrikimą. Šio tipo sveikatos būklė atsiranda, kai jūsų mažylis negali tinkamai virškinti ar absorbuoti tam tikras maistines medžiagas žarnyne. Malabsorbcijos sutrikimai yra laktozės netoleravimas ir celiakija. Malabsorbcijos sutrikimas gali sukelti laipsnišką svorio mažėjimą ir gali sukelti įvairius kitus simptomus, tarp jų viduriavimą, pilvo skausmą, dujų, pilvo pūtimą, dirglumą ir kraujo tamsintą išmatą. Pasitarkite su savo gydytoju, jei įtariate, kad jūsų vaikas gali turėti malabsorbcijos sutrikimo simptomų.

Įspėjimas

Viduriavimas gali sukelti dehidrataciją, todėl atidžiai stebėkite savo kūdikį, jei jis sukuria neįprastą kiekį laisvos, vandeningos žalios arba geltonos išmatos. Galimi dehidracijos požymiai gali būti sumažėję drėgnos vystyklai, nuskendusios akys, burnos džiūvimas ar liežuvis, ašarų trūkumas verksiant ir pernelyg mieguistumas ar nuovargis. Vaikams, šie požymiai gali būti pavojingi ir dažniausiai reikalauja skubios medicininės pagalbos. Užkirsti kelią galimai dehidratacijai, suteikiant jūsų viduriuojamą mažylį daug skaidrų skysčių. Geriamieji elektrolito tirpalai dirba ypač gerai, nes jie suteikia jūsų vaikui esminę druską, mineralines medžiagas ir cukrų.