Žuvų ikrai ir cholesterolis

Žuvies ikrai yra retas maistas, kurį kai kurie laikomi delikatesu, kurį sudaro prinokę žuvų kiaušidės. Kaip ir kitų rūšių jūros gėrybių, žuvų ikrai yra daug baltymų ir palyginti mažai kalorijų. Žuvies ikre yra mažai angliavandenių ir suteikia daug naudingų maistinių savybių, tačiau tai nėra optimalus maistas visiems. Žuvies ikrai taip pat turi tam tikrų trūkumų, tokių kaip aukštas cholesterolio kiekis, kuris gali pakenkti kai kurių žmonių sveikatai.

Cholesterolio apžvalga

Nors cholesterolis dažnai vartojamas kaip vienintelis terminas, jūsų organizme iš tikrųjų yra dviejų tipų cholesterolio: didelio tankio lipoproteinų arba HDL, kuris yra naudingas, ir mažo tankio lipoproteinų arba MTL, kurie laikomi nesveikais. DTL yra svarbus, nes jis gali sumažinti jūsų insulto ir širdies priepuolių riziką ir užkirsti kelią MTL užkimšti arterijas.

Keisti cholesterolio kiekį

Daugelis veiksnių įtakoja jūsų DTL ir MTL lygį, kurie kai kuriais atvejais gali būti nepalankūs, bet taip pat naudingi, nes tai reiškia, kad galite išspręsti savo būklę savarankiškai. Vartojimas dietos su dideliu kiekiu sočiųjų riebalų ir cholesterolio, yra antsvoris ir rūkymas gali turėti neigiamą poveikį jūsų cholesterolio kiekiui, o subalansuota mityba, mankšta ir sveikos kūno svoris gali būti naudinga.

Žuvis Roe ir cholesterolio trūkumai

Reguliarus žuvų ikrų vartojimas gali būti nesveikas, nes jis gali padidinti jūsų MTL cholesterolį. 3 oz. Servisas – tik 173 kalorijos – žuvų ikros suteikia 407 mg cholesterolio. Ši suma yra daugiau kaip du kartus didesnė už 200 mg, kurią nacionalinė širdies, plaučių ir kraujo institutas siūlo kaip dienos ribą.

Žuvies Roe ir cholesterolio pranašumai

Žuvies ikrų mitybos profilis suteikia tam tikros naudos cholesterolio kiekiui. Visi, bet ne daugiau kaip 1,5 g 7 g riebalų kiekvienoje 3-oz. Patiekalas yra nesočiosios, o ne sočiųjų ar trans-riebalų, kurie yra nesveikūs riebalai. Kiekviena 3-oz. Žuvies ikrų servisas taip pat suteikia 24 g baltymų. Remiantis tyrimo duomenimis, paskelbtais 2008 m. Gegužės mėn. “The American Journal of Clinical Nutrition”, baltymų turtinga dieta gali padėti jums pasiekti sveiko svorio, o tai rodo, kad baltymai yra daugiau užpildų nei kitų maistinių medžiagų, skatina raumenų raumenų masę ir skatina didesnį greitį Kalorijų deginimas nei angliavandeniai ar riebalai.